Strona główna / Dla dzieci i młodzieży / Kajtek nie umie fruwać! Historia małego miłośnika książek

Inne książki tego autora

Kajtek, uważaj! Mały miłośnik książek zakłada okulary

Jennifer Berne
Cena detaliczna: 25,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Głask

Akwaeke Emezi
Cena detaliczna: 43,00 zł

Z tej strony Sam

Dustin Thao
Cena detaliczna: 44,00 zł

Aksamitny Królik

Margery Williams
Cena detaliczna: 39,99 zł
Kajtek nie umie fruwać! Historia małego miłośnika książek

Kategoria: Dla dzieci i młodzieży
ISBN: 978-83-8123-052-0
Data wydania: 19.10.2017
Format: 259mm x 260mm
Liczba stron: 32
Cena detaliczna: 25,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: twarda
Tłumaczenie: Janusz Kokoszewski, Dorota Koman
Ilustracje: Keith Bendis
Znany już polskim czytelnikom szpak Kajtek – mały miłośnik książek – nie chce chodzić na zajęcia z fruwania, tylko cały czas spędza w bibliotece.

Bardzo różni się od swojej wielkiej szpaczej rodziny. Kiedy jego bracia śnią o pysznych larwach i pędrakach, jemu śnią się rycerze z przeczytanych powieści.  Marzy nawet, by zostać pisarzem. Kiedy inne szpaki uczą się polować na fruwające owady, on badawczo przygląda się robaczkom na ziemi i porównuje je z obrazkami w atlasach. I raz za razem naraża się na drwiny kolegów.
Gdy nadchodzi czas odlotu, przyjaciele mają nie lada problem z Kajtkiem. Jak go rozwiążą? I w jaki sposób mały Kajtek znów stanie się bohaterem, ratując życie całemu stadu?

Znakomicie ilustrowana, piękna i mądra książka nie pozostawi żadnego małego czytelnika obojętnym. Jednych zarazi miłością do książek, innym uświadomi, czym jest przyjaźń. A niejeden mały kajtek weźmie się też… do ćwiczenia mięśni.


Jennifer Berne – autorka cyklu opowieści o szpaku Kajtku, napisała też inne popularne książki dla dzieci: „On a Beam of Light: A Story of Albert Einstein” oraz „Manfish: A Story of Jacques Coustea”, „Nighty-Night, Sleep Tight”. Za twórczość dla dzieci zdobyła kilka nagród i wyróżnień, a jej książki tłumaczone są na kilkanaście języków. Jako publicystka współpracuje z czasopismami (m.in. „Nick Jr.”) oraz telewizją. Mieszka nieopodal Columbia County w stanie Nowy Jork.

Wiek: 3+

Patroni:

 Kolor_Logo_new.jpgmiastodzieci_logo.jpgqulturka.jpg
   
LogoWP.JPG  bli__ej_przedszkola_logo.jpg     m__jprzedszkolak_winieta.jpg

 


 

 

 

wersja do druku