Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Judaszowe Dziecko

Inne książki tego autora

Trzy kubki

Carol O'Connell
Cena detaliczna: 37,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Walet

Dagmara Andryka
Cena detaliczna: 45,00 zł

Blaga

Kinga Wójcik
Cena detaliczna: 45,00 zł

Wadliwy klient

Olga Rudnicka
Cena detaliczna: 44,00 zł
Judaszowe Dziecko

Kategoria: Kryminał/Sensacja/Thriller
ISBN: 978-83-7648-459-4
Tytuł oryginału: Judas Child
Data wydania: 22.09.2010
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 432
Cena detaliczna: 34,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Tomasz Krzyżanowski
Lokalny ksiądz zostaje oskarżony i skazany za zabójstwo małej dziewczynki. Ofiarą jest bliźniaczka Rouge Kendalla – w przyszłości miejscowego gliny – wykorzystana seksualnie i brutalnie zamordowana. Jej ciało znaleziono w dniu Bożego Narodzenia.

Piętnaście lat później, znów przed świętami, znikają dwie dziewczynki. Lekarz medycyny sądowej, Ali Racy, wierzy, że skazany ksiądz był niewinny, a prawdziwy zabójca wciąż pozostaje na wolności i ma coś wspólnego ze sprawą. Podejrzewa też, że jedna z zaginionych dziewczynek została wykorzystana jako Judaszowe dziecko – przynęta, dzięki której sprawcy udało się zwabić jej koleżankę.

Rouge, dręczony strasznymi wspomnieniami, angażuje się w śledztwo i postanawia za wszelką cenę odkryć prawdę. Czy uda mu się znaleźć zaginione dziewczynki i ustalić, kto zamordował jego siostrę?


Carol O'Connell (ur. 1947) - amerykańska malarka i autorka powieści kryminalnych. Zadebiutowała w 1994 r. książką „Wyrocznia” (1995), pierwszą z serii, w której główną bohaterką jest nowojorska policjantka Kathleen Malory. Książki O'Connell tłumaczone były na wiele języków europejskich, m.in.: holenderski, francuski, niemiecki, norweski i szwedzki.  W 2002 r. powieść „Judaszowe dziecko” została wyróżniona nagrodą im. Palle Rosenkrantza. O'Connell mieszka i pracuje w Nowym Jorku.

Patroni:
oblicza_kultury.jpg

zbrodnia.w.bibliotece.jpg

na_kanapie.pl.jpg
Qfant.jpg

gildia.gif

nasze_miasto.jpg

wersja do druku