Strona główna / Literatura polska / Jezioro Radykałów

Inne książki z tej serii

Życie tam i z powrotem

Krystyna Lubelska
Cena detaliczna: 28,00 zł

Szeroka woda

Jerzy Łukosz
Cena detaliczna: 14,00 zł

SOS

Jerzy Surdykowski
Cena detaliczna: 28,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Arabski książę

Tanya Valko
Cena detaliczna: 39,99 zł

Twoja wina

Danuta Awolusi
Cena detaliczna: 39,99 zł

List

Anna Karpińska
Cena detaliczna: 39,99 zł
Jezioro Radykałów

Kategoria: Literatura polska
ISBN: 83-7337-741-7
Data wydania: 03.06.2004
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 168
Cena detaliczna: 24,00 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentSeria: Z Żurawiem
Oprawa: twarda
„Jezioro Radykałów” to pierwsza genderowa powieść o polskim mężczyźnie. Jej bohater jest narcystyczny, purytański, niezwykle wymagający wobec kobiet, a jego obsesją jest pragnienie dojrzałości, o której nie wie, ani czym jest, ani czy w ogóle istnieje.

Bohater powieści najbardziej boi się publicznej kompromitacji. Kiedy ta wreszcie nadchodzi, odkrywa nagle, że cały współczesny świat zamieszkują ludzie skompromitowani. Ich biografie są przezroczyste dla innych, historie ich upadków przepełniają media, stają się przedmiotem powszechnego zainteresowania, a w końcu zaczynają fascynować ich samych. W tym świecie nawet święci, którzy nie popełnili żadnego grzechu, uczestniczą w ogólnym zepsuciu. Nie mogą się powstrzymać od podglądactwa i szerzenia plotek.

„Jezioro Radykałów” to także hołd złożony pokoleniu „bruLionu”. Pokoleniu straconemu, choć przecież w powszechnym przekonaniu biografie jego czołowych reprezentantów - Macieja Maleńczuka, Manueli Gretkowskiej, Michela Houellebecqa, Marcina Świetlickiego - stały się synonimem publicznego sukcesu, który w naszym świecie jest tym samym co publiczna kompromitacja. Proza Cezarego Michalskiego - poza wglądem w emocje i fobie nękające współczesne młode pokolenieintelektualistów - wciąga blismim Musilowskim klimatom nastrojem.

wersja do druku