Strona główna / Literatura faktu, historia / Helter Skelter. Sprawa Mansona
Helter Skelter. Sprawa Mansona

Kategoria: Literatura faktu, historia
ISBN: 83-7255-231-2
Tytuł oryginału: Helter Skelter
Cena detaliczna: 39,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Mirosław P. Jabłoński
9 sierpnia 1969 roku w willi wynajmowanej w Los Angeles przez Romana Polańskiego znaleziono pięć trupów. Wśród ofiar krwawego mordu byli m.in. żona reżysera Sharon Tate i jego przyjaciel Wojtek Frykowski. Nazajutrz w innej bogatej rezydencji znaleziono dwa kolejne ciała - Rosemary i Leno LaBianca. Wszystkie ofiary były potwornie zmasakrowane, a ich krwią wypisano na ścianach niepojęte słowa. HELTER SKELTER...

Prokurator Vincent Bugliosi przez niemal rok zbierał dowody, przesłuchiwał świadków i mozolnie dopasowywał fragmenty upiornej układanki. Proces zabójców trwał 9,5 miesiąca i kosztował podatników milion dolarów.
Książka Bugliosiego to szczegółowa, oparta na faktach, rzetelna relacja na temat zbrodni Rodziny Mansona. Jest to również swego rodzaju powieść kryminalna, dramat sądowy i studium fenomenu zbrodni zarazem. Bugliosi próbuje odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Charles Manson kazał zabijać i byli tacy, którzy gorliwie wypełniali jego rozkazy. Kult Charlesa Mansona trwa po dziś dzień. Idol satanistów, neonazistów, zajadłych wrogów establishmentu odsiaduje karę dożywotniego więzienia i prowadzi bujną korespondencję ze swymi wielbicielami. Jak wielu przekonał do idei HELTER SKELTER?


Recenzje:
Latarnik

wersja do druku