Strona główna / Kulinaria / Gwiazdka wielkanocna

Inne książki z tej kategorii

Wege słodkości

Aidah Samphani, Lamyai Voizzi
Cena detaliczna: 39,99 zł

Beauty Food. 85 przepisów dla zdrowia i urody

Maria Ahlgren
Cena detaliczna: 45,00 zł

Ramen. Zupa szczęścia i miłości

Tove Nilsson
Cena detaliczna: 39,99 zł
Gwiazdka wielkanocna

Kategoria: Kulinaria
ISBN: 83-7337-543-0
Data wydania: 25.11.2003
Format: 213mm x 303mm
Liczba stron: 128
Cena detaliczna: 55,00 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: twarda
Boże Narodzenie, Wielkanoc, choć na pewno są niezwykłym czasem duchowej odnowy, dają wyjątkowe przyzwolenie na bezkarne i wykwintne ucztowanie. Z wdzięcznym sercem spożywamy więc staropolskie specjały przy suto zastawionym stole, komponując menu tak, jak prastary obyczaj każe. Mamy dania ulubione, i takie które przygotowujemy tylko dlatego, by tradycji stało się zadość.
Często jednak nawiedza nas pokusa, by „w tym roku było inaczej” i łaskawszym okiem zerkamy na nowe trendy w rodzimej (i nie tylko) sztuce kulinarnej. Dobrych pomysłów na świąteczne pyszności nigdy dość.
Przepisy zawarte w tej nietypowej książce kucharskiej, pięknie zilustrowanej pejzażowymi zdjęciami Zenona Żyburtowicza, z mnóstwem osobistych refleksji Autorów - przedstawicieli dwóch pokoleń - którą adresują zarówno do „wiernych tradycji”, jak i „zbuntowanych” z pewnością nie rozczarują. Usatysfakcjonują także i tych, którzy mają całkowicie odmienną wizję uroczystej wieczerzy wigilijnej i wielkanocnego śniadania. A wahającym się ułatwią decyzję, jaką wersję przyjąć, by i następne pokolenie mogło cieszyć się zniewalającą magią świąt.

Patroni:

wersja do druku