Strona główna / Literatura światowa / Grobowiec

Inne książki tego autora

Zimowe zjawy

Kate Mosse
Cena detaliczna: 34,00 zł

Labirynt

Kate Mosse
Cena detaliczna: 29,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Red, White & Royal Blue

Casey McQuiston
Cena detaliczna: 59,99 zł

Tortilla Flat

John Steinbeck
Cena detaliczna: 45,00 zł

Red, White & Royal Blue, One Last Stop (pakiet)

Casey McQuiston
Cena detaliczna: 69,99 zł

Zobacz także

Labirynt

Kate Mosse
Cena detaliczna: 29,00 zł
Grobowiec

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-7469-839-9
Tytuł oryginału: Sepulchre
Data wydania: 16.10.2008
Format: 151mm x 231mm
Liczba stron: 520
Cena detaliczna: 39,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: twarda
Tłumaczenie: Agnieszka Barbara Ciepłowska

Najnowsza powieść autorki bestsellerowego Labiryntu to przykuwający uwagę thriller o zemście i obsesji, rozgrywający się w barwnej scenerii południa Francji. 


Październik 1891 roku. Léonie Vernier i jej brat Anatole, opuszczają ciasne i tłoczne ulice Paryża i wyjeżdżają na południe, do tajemniczej wiejskiej rezydencji La Domaine de la Cade niedaleko Carcassonne. Tam, w prastarym lesie dziewczyna trafia na zrujnowany grobowiec, który kryje w sobie tajemnicę popełnionego przed ponad stu laty morderstwa. Léonie zanurza się w krainie zjaw i widm, w której życiem i śmiercią rządzi stara talia kart do tarota, obdarzona niezwykłą mocą. 

Październik 2007: Meredith Martin postanawia zrobić sobie przerwę badaniach nad twórczością Claude'a Debussy'ego. Wybiera się z Paryża na południe, do pięknego hotelu położonego wśród lasów. Fascynuje ją historia tego miejsca, a szczególnie tragiczne wydarzenia z Halloweenowej nocy ponad sto lat temu, które wstrząsnęły mieszkańcami okolicy. W ten sposób jej los splata się z losami Léonie. Ale dopiero gdy ona także potyka się na ustronnej polanie, zdaje sobie sprawę, że tajemnice tego miejsca mają związek nie tylko z umarłymi...

Kate Mosse (ur. 1961)

Pisarka angielska, autorka trzech powieści, w tym międzynarodowego bestselleru Labirynt przetłumaczonego na ponad 37 języków. Jest prezenterką telewizyjną i radiową, współzałożycielką i honorowym dyrektorem Orange Prize for Fiction oraz członkiem Royal Society of Arts. W roku 2000 przyznano jej tytuł European Woman of Achievement za wkład w rozwój kultury. Mieszka z rodziną w West Sussex i w Carcassonne.

Polecamy także

Kate Mosse w Polsce! - zobacz galerię zdjęć


Patroni:

wersja do druku