Strona główna / Literatura światowa / Gra o wszystko

Inne książki z tej kategorii

Tortilla Flat

John Steinbeck
Cena detaliczna: 45,00 zł

Red, White & Royal Blue, One Last Stop (pakiet)

Casey McQuiston
Cena detaliczna: 69,99 zł

Tortilla Flat

John Steinbeck
Cena detaliczna: 38,90 zł
Gra o wszystko

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-7648-184-5
Tytuł oryginału: Fan Tan Players
Data wydania: 05.11.2009
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 424
Cena detaliczna: 36,00 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: miękka
Tłumaczenie: Krzysztof Masłowski
Portugalska kolonia Makao, 1928 rok. Trzydziestoletnia Nadia Szaszkowa pomaga wujowi prowadzić sklep i nie przejmuje się prośbami matki, by wreszcie znalazła sobie męża. Zresztą żaden z kandydatów nie wzbudza w niej żywszych uczuć. Tę niezależną i bystrą samotniczkę nękają wspomnienia tragedii przeżytej w dzieciństwie w Rosji. Pewnego dnia w Makao pojawia się Iain Sutherland, tajemniczy Szkot, oficjalnie pracownik konsulatu brytyjskiego, z wielu powodów bardzo Nadią zainteresowany.

„Gra o wszystko” to saga rodzinna pełna niespodziewanych zwrotów akcji i dramatycznych wydarzeń. To historia o miłości, poświęceniu, wielkiej odwadze i walce z przeciwnościami losu. A wszystko to w egzotycznej scenerii Dalekiego Wschodu.


Julian Lees
Urodził się w 1967 roku w Hongkongu, studiował w Anglii. Jako dziecko dużo czasu spędzał z dziadkami, Georgem i Agrypiną Talbotami. Opowiadali mu oni o swoim życiu w Szanghaju, który zmuszeni byli opuścić w 1949 roku. List od jego ciotki z Rosji, Galii był prawdziwym impulsem do opowiedzenia w „Grze o wszystko” niezwykłej historii rodziny Juliana.
Autor mieszka w Hongkongu, pracuje jako makler giełdowy.

wersja do druku