Strona główna / Popularnonaukowe / Fundamentalnie. Tak fizyka kwantowa i fizyka cząstek elementarnych wyjaśnia wszystko (oprócz grawitacji)
Fundamentalnie. Tak fizyka kwantowa i fizyka cząstek elementarnych wyjaśnia wszystko (oprócz grawitacji)

Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-8169-312-7
Tytuł oryginału: Fundamental: How quantum and particle physics explain absolutely everything (except gravity)
Data wydania: 23.07.2020
Format: 135mm x 206mm
Liczba stron: 232
Cena detaliczna: 42,00 zł Oprawa: twarda
Tłumaczenie: Tomasz Krzysztoń

Natura szaleje. Gdy dojdziemy do podstawowych praw fizyki, do samego fundamentu, znajdziemy się w domenie szaleństwa i chaosu, gdzie wiedza staje się wyobraźnią i odwrotnie. To miejsce, w którym na każdym kroku czają się wszechświaty równoległe i zadziwiające paradoksy, a przedmioty nie muszą zważać na przestrzeń ani czas. Nie da się tego zrozumieć? Być może, ale warto próbować, bo to po prostu fantastyczna przygoda! Największe umysły w historii miały podobne odczucia, a jednak nie rezygnowały.
"Fundamentalnie" to książka o fizyce kwantowej. Napisana lekko, czasem z przymrużeniem oka, a czasem całkiem poważnie, opowiada nie tylko o tym, co wiemy, ale również o pytaniach, które na uczelniach wyższych wykładowcy zwykle omijają szerokim łukiem.

Tim James mieszka w Wielkiej Brytanii, ale został wychowany przez misjonarzy w Nigerii. W wieku piętnastu lat zakochał się w nauce i w tym zauroczeniu pozostaje do dziś. Po ukończeniu studiów magisterskich z chemii, specjalizował się w obliczeniach chemii kwantowej, potem postanowił zostać nauczycielem. Uczy w liceum chemii i fizyki. Jest autorem bestsellerów, m.in. "Spal tę wodę", i udziela się w mediach społecznościowych.

wersja do druku