Strona główna / Poradniki, rozwój osobisty / Jak zostać milionerem w 24 godziny

Aktualności

05.07.2022

Spotkanie z Piotrem Borlikiem w Gdańsku

W poniedziałek 18 lipca o godz. 18:00 zapraszamy do Nadbałtyckiego Centrum Kultury (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) na spotkanie z Piotrem Borlikiem, autorem książki "Labirynt".

Wywiady

04.07.2022

"Gdy ją odnajdą". Wywiad z Lią Middleton

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Lią Middleton. Z autorką książki "Gdy ją odnajdą" rozmawiał Bartosz Soczówka.

Posłuchaj i zobacz

04.07.2022

Rozmowa z Marcinem Margielewskim

Nowy odcinek naszego podcastu to rozmowa Justyny Dżbik-Kluge z Marcinem Margielewskim, autorem książki "Wyrwana z piekła talibów".

Bestsellery

TOP 20

  1. Żadanica Katarzyna Puzyńska
  2. Wyrwana z piekła talibów Marcin Margielewski
  3. Arabska zdrajczyni Tanya Valko

Jak zostać milionerem w 24 godziny

Tomasz Perkowski

Spis treści 

WSTĘP,
czyli sześć sposobów na sześć zer

JAK ZACZĄĆ INWESTOWAĆ,
czyli cukierek dzisiaj lub dwa cukierki jutro

OBLIGACJE,
czyli przepraszam, Panie Ministrze, ale pańska ręka tkwi w moim portfelu

GIEŁDA,
czyli przyczajony niedźwiedź, ukryty byk

ZARZĄDZANIE NA ZLECENIE,
czyli podstawy nauki pływania z rekinami

SPEKULACYJNE BAŃKI, FINANSOWE PIRAMIDY,
czyli komu bije giełdowy dzwonek

NIERUCHOMOŚCI,
czyli jak dobrać się do pieniędzy innych ludzi

ALTERNATYWNE INWESTYCJE,
czyli kochanie, kupmy sobie tankowiec

ZAKOŃCZENIE,
czyli żyli długo i szczęśliwie, a przynajmniej dostatnio...

BIBLIOGRAFIA

Istnieje wiele stron internetowych, na których znajdziesz kalkulatory finansowe, które pozwolą Ci zorientować się, jak dużo możesz zaoszczędzić, inwestując co miesiąc określoną kwotę. Masz 25 lat i chcesz na 70. urodziny zdmuchnąć świeczki zrobione z banknotów 100-złotowych? Ponieważ istnieje niebezpieczeństwo, że będzie to ostatni dmuch w Twoim życiu, może lepiej odkładać więcej, ale krócej. Na przykład 1 tys. zł przez 25 lat? Skończysz jako milioner już jako pięćdziesięciolatek. Nie popadajmy w huraoptymizm rodem z reklam funduszy emerytalnych. Milion złotych za 25 lat nie będzie milionem z Twojej młodości. Bardziej będzie przypominało pół miliona, a jeżeli nadejdzie duża inflacja, to może i ćwierć. Ale bycie ćwierćmilionerem też w końcu nie jest takie złe. A 1 tys. zł, które obecnie wydaje Ci się sporą kwotą, za 15–20 lat też będzie już znacznie mniej bolesnym wydatkiem. Najważniejsze jednak, aby pamiętać, że funkcja wartości twojego majątku zależna jest od trzech podstawowych zmiennych: czasu oszczędzania, wielkości odkładanych sum oraz zwrotu z inwestycji. Już to wcześniej napisałem, ale jeszcze kilka razy powtórzę – nie tylko dlatego, że jestem płacony od liczby znaków w tej książce, przeliczonych na arkusze wydawnicze, ale także dlatego, że to właściwie najważniejsza rzecz, o której trzeba pamiętać, rozpoczynając oszczędzanie – jeżeli nie zależy Ci na czasie, możesz zwiększyć swoją obecną konsumpcję kosztem inwestowanych kwot; możesz także zacisnąć zęby i odkładać więcej przez krótszy czas; albo inwestować w coś, co przynosi wysoki dochód; albo rozważyć pozostałe pięć sposobów zostania milionerem.