Strona główna / / Posłuchaj i zobacz / EKOzabawy dla małych i dużych

Nowości

Sekrety i śmierć

J.D. Robb
Cena detaliczna: 38,00 zł

Kompendium i Atlas Świata Dysku

Terry Pratchett
Cena detaliczna: 49,90 zł

17 podniebnych koszmarów (audiobook CD)

Stephen King, Bev Vincent
Cena detaliczna: 39,90 zł

Zapowiedzi

Pani Anglików

Elizabeth Chadwick
Cena detaliczna: 39,99 zł

Do końca świata

Tomasz Maruszewski
Cena detaliczna: 36,00 zł

Toksyczność

Jarosław Czechowicz
Cena detaliczna: 37,00 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Rodzanice Katarzyna Puzyńska
  2. Byłam kochanką arabskich szejków Laila Shukri
  3. 17 podniebnych koszmarów Stephen King, Bev Vincent

Fotogaleria

więcej »
13.04.2012

EKOzabawy dla małych i dużych

Izabela Górnicka-Zdziech i Paweł Chrzanowski rozmawiają o książce "Coś z niczego".
WYSŁUCHAJ NAGRANIAO książce "Coś z niczego":

Jak razem z dziećmi spędzić czas twórczo, ciekawie i mądrze, wykorzystując to, co mamy na co dzień w domu? Odpowiedź brzmi: EKOZABAWY! W ekozabawach wykorzystuje się przedmioty, które normalnie trafiłyby do kosza, takie jak butelki po napojach, słoiki po dżemach i słoiczki niemowlęce, rolki po papierze toaletowym, tekturowe opakowania, pudełka po butach czy stare gazety. Prace artystyczne oraz zabawy ruchowe zawarte w książce są proste, a zarazem nie wymagają specjalnych przygotowań i zakupów. Większość dzieł dziecko może wykonać samo, nawet bez pomocy rodzica z tego, co aktualnie ma w domu. Książka jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym, ich rodziców, a także nauczycieli.

Izabela Górnicka-Zdziech - dziennikarka, nauczycielka i autorka książek. Wydała tomiki poetyckie oraz portrety prozą, m.in. Sukienkę ze starego płaszcza i Rozmowy pod niebem. Stworzyła wywiady-rzeki z Ernestem Bryllem i Ewą Błaszczyk. Efektem jej kilkuletniej współpracy z Franciszkiem Starowieyskim był "Przewodnik inteligentnego snoba" według Franciszka Starowieyskiego, "Listy miłosne" Franciszka Starowieyskiego. Jedną z jej pasji, obok pisania, jest praca z dziećmi i ekologia. Współpracuje z Fundacją Eco Choice. Prowadzi blogi:
www.ekobimbo.blogspot.com  i www.ecokidsworkshop.blogspot.com  

Paweł Chrzanowski - założyciel i prezes Fundacji Eco Choice (www.ecochoice.pl), zajmującej się propagowaniem postaw proekologicznych. W ramach projektu „Ekopostawa to dobra zabawa” prowadzi zajęcia w przedszkolach, szkołach podstawowych i liceach. Organizuje zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Ekologia jest od lat jego pasją, którą nieustająco rozwija.

wersja do druku