Strona główna / Literatura faktu, historia / Dziewczyna, która pokonała ISIS. Moja historia

Inne książki z tej kategorii

Za kratami

Artur Górski
Cena detaliczna: 42,00 zł

Życie mimo wszystko. Rozmowy o samobójstwie

Halszka Witkowska
Cena detaliczna: 45,00 zł

Hoxha. Żelazna pięść Albanii

Blendi Fevziu
Cena detaliczna: 69,99 zł
Dziewczyna, która pokonała ISIS. Moja historia

Kategoria: Literatura faktu, historia
ISBN: 978-83-8069-450-7
Tytuł oryginału: Das Madchen, Das Den Is Besiegte
Data wydania: 08.09.2016
Format: 130mm x 200mm
Liczba stron: 304
Cena detaliczna: 34,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Barbara Tarnas
Farida Khalaf ma osiemnaście lat. Właśnie ukończyła przedostatnią klasę gimnazjum i cieszy się na czekające ją wakacje. Ale ten rok jest pod każdym względem inny: w sierpniu 2014 roku na jej spokojną rodzinną wioskę Kocho napadają terroryści z ISIS. Zabijają wszystkich mężczyzn. Dziewczęta i kobiety biorą w niewolę. Przez cztery miesiące Farida przeżywa piekło na ziemi. Jest sprzedawana jako niewolnica seksualna. Przechodzi z rąk do rąk, jest gwałcona i bita do nieprzytomności. Ale udaje jej się przetrwać. Doznane okrucieństwa umacniają w niej wolę przeciwstawienia się gnębicielom. Wraz z sześcioma innymi dziewczętami, którym przewodzi, ucieka przez pustynię i po wielu perypetiach odnajduje część swojej rodziny w obozie dla uchdźców.

Ile może wytrzymać jeden człowiek? Tortury, wysiedlenie, wykorzystywanie – Farida ciągle zmaga się z konsekwencjami  terroru ISIS. Farida jest bardzo silna, ma serce jak lwica, i na szczęście, jej wiara w Boga jest wystarczająco mocna, aby pomóc jej przetrwać wszystkie kryzysy. Niesamowita historia, która boli – i woła o to,  aby nigdy nie milczeć i się nie poddawać.
Frank Heinrich, przewodniczący Komisji Praw Człowieka i Pomocy Humanitarnej w Bundestagu


Andrea C. Hoffmann studiowała w Lipsku i Florencji psychologię i dziennikarstwo, zyskała też doktorat w dziedzinie medioznawstwa na uniwersytecie w Lipsku. Pracowała jako wolontariuszka w „Frankfurter Runsdschau”, a także w wielu innych niemieckich i szwajcarskich czasopismach. Od roku 2004 Hoffmann pracuje jako specjalistka od zagadnień bliskowschodnich w dziale zagranicznym magazynu „Fokus”. Jest autorką licznych reportaży z państw islamskich oraz z krajów afrykańskich i latynoamerykańskich. W swoich książkach przedstawia przede wszystkim losy kobiet w krajach muzułmańskich. Jej utwory przetłumaczono dotąd na kilkanaście języków. Andrea C. Hoffmann mieszkała w Stanach Zjednoczonych, Francji, Hiszpanii, we Włoszech, Nikaragui i Iranie. Jest poliglotką. Wykłada w szkołach wyższych, między innymi w Monachium, Dżakarcie, Ilmenau. Za swoją twórczość otrzymała kilka nagród literackich.

Patroni:
wp.JPG   uwazamrze_logo.jpg

wersja do druku