Strona główna / Fantastyka / Dziewczyna Płaszczka i inne nienaturalne atrakcje

Inne książki z tej serii

Namiestniczka. Księga III

Wiera Szkolnikowa
Cena detaliczna: 42,00 zł

Nieśmiertelność zabije nas wszystkich

Drew Magary
Cena detaliczna: 42,00 zł

Dzieci demonów

J.M. McDermott
Cena detaliczna: 32,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Martwa strefa

Stephen King
Cena detaliczna: 43,00 zł

Na glinianych nogach

Terry Pratchett
Cena detaliczna: 35,00 zł

Serca Atlantydów (audiobook MP3)

Stephen King
Cena detaliczna: 36,00 zł
Dziewczyna Płaszczka i inne nienaturalne atrakcje

Kategoria: Fantastyka
ISBN: 978-83-7648-827-1
Tytuł oryginału: The Japanese Devil Fish Girl
Data wydania: 12.07.2011
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 392
Cena detaliczna: 34,00 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentSeria: Nowa Fantastyka
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Ewa Siarkiewicz

Kosmiczna przygoda w scenerii wieku pary!

Pod koniec XIX wieku ludzkość została napadnięta przez najeźdźców z kosmosu. Gdy Marsjanie postanowili najechać Ziemię, nie spodziewali się jednak porażki. Tym bardziej nie podejrzewali, że ludzkość będzie potrafiła odwdzięczyć się im pięknym za nadobne. Brytyjscy naukowcy, posiłkując się porzuconymi przez najeźdźców rakietami, skopiowali ich technologię, konstruując własne statki kosmiczne, których flota wkrótce ruszyła na podbój czerwonej planety. Na tym się jednak nie skończyło…

Teraz to my jesteśmy postrachem Wszechświata! Flagi potężnego Imperium Brytyjskiego już wkrótce powiewać będą na każdej planecie Układu Słonecznego. Dzisiaj Mars, jutro Wenus i Jupiter!

W tych niezwykłych czasach ludzie zapragnęli nietypowej rozrywki. Profesor Coffin wyruszył więc na poszukiwanie najwspanialszej z nienaturalnych atrakcji – Dziewczyny Płaszczki. By odnaleźć legendarną Żywą Boginię, nie cofnie się przed niczym. Gotów jest nawet rozpętać kolejną Wojnę Światów.


kiedy tylko podejmiemy wyzwanie i wejdziemy do świata Roberta Rankina, zostaniemy porwani przez przygodę – dziką, narowistą, nieokiełznaną, słowem: taką, jakiej oczekujemy chyba za każdym razem, gdy rozpoczynamy lekturę.
Daniel Markiewicz, Esensja.pl

Emocjonująca podróż przez niezwykłości alternatywnej historii i obcych światów.
Scott Vernham, Blogcritics.org

Steampunk jakiego jeszcze nie widzieliście.
Sandra Scholes, SFSite 


Robert Rankin - Urodzony w 1949 roku brytyjski pisarz, kojarzony przede wszystkim z humorystyczną odmianą fantastyki, pełnymi garściami czerpiący z estetyki steampunku. Niezwykle popularny na Wyspach, stawiany w jednym rzędzie z Douglasem Adamsem i Terrym Pratchettem. W dorobku ma ponad trzydzieści powieści. W Polsce ukazały się między innymi: „Ogród nieziemskich rozkoszy”, „Księga prawd ostatecznych”, „Poszukiwacze zaginionego parkingu”, „Nostradamus zjadł mi chomika” oraz „Największe przedstawienie zza świata”. Rankin jest wielokrotnym laureatem Nagrody im. Roberta Rankina, przyznawanej za najlepszą powieść wszech czasów.


Patroni:
Nowa Fantastyka
Gildia.pl

wersja do druku