Strona główna / Literatura polska / Drugie piętro

Inne książki z tej kategorii

Dziewczyny do wynajęcia

Irena Matuszkiewicz
Cena detaliczna: 43,00 zł

Perska wytrwałość

Laila Shukri
Cena detaliczna: 44,00 zł

Konfetti

Monika Kłos
Cena detaliczna: 39,99 zł
Drugie piętro

Kategoria: Literatura polska
ISBN: 978-83-7839-117-3
Data wydania: 24.04.2012
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 424
Cena detaliczna: 34,00 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: miękka

Powieść obyczajowo-sensacyjna, w której tle jest wojna, lata PRL-u z obrazkami przypominającymi smak lat 50. i teraźniejszość. 

Lidia, postać niezwykła, łamiącą powszechnie obowiązujący stereotyp starszej pani, pełna życia, niepozbawiona kokieterii, dowcipna, przedsiębiorcza, ale także wierna w przyjaźni i czuła, jest przychylna światu i ludziom. Helena, obwarowana dystansem do wszystkiego i wszystkich, zgorzkniała, zacietrzewiona w bólu i żalu, pełna pretensji do Lidii, nieustannie szuka szczęścia. Obie – niegdyś primabalerina i diwa operowa – zmagają się ze sobą, sprzeczają, są jednak do siebie bezgranicznie przywiązane. Podążając za ich historią, cofamy się do czasów wojny, gdy jako nastolatki pozostały bez rodziny – zdane tylko na siebie. Poruszeni losem dziewczyn, poznajemy ich tajemnicę. Zaskakujący finał poraża okrucieństwem różnic pokoleniowych i... wspaniałomyślnością. 

Gdy mężczyzna zabiera się za portretowanie kobiet, można obawiać się rezultatu. Andrzejowi Gumulakowi jednak się udało. Jego bohaterki są wiarygodne, a historia przyjaźni, której bliżej do uwikłania, przekonywująca.
Aleksandra Boćkowska, ELLE

Autor o książce - WYSŁUCHAJ NAGRANIA

Andrzej Gumulak (ur. 1963) – dziennikarz, psiarz (ulubione rasy to jamniki szorstkowłose i norwich teriery) i wielbiciel szybkiej jazdy samochodem. Czas wolny spędza, podróżując i słuchając muzyki. Jest fanem Cecilii Bartoli i Gioacchina Rossiniego.


Patroni:
Radio WAWA

PAPERmint

DlaLejdis.pl

KulturaOnline.jpg

wersja do druku