Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Drabina Dionizosa

Inne książki tego autora

Dziewczyna, która sięgnęła nieba

Luca Di Fulvio
Cena detaliczna: 46,00 zł

Inne książki z tej serii

Magnetyzerka

Barbara Ewing
Cena detaliczna: 29,90 zł

Kruk

Joel Rose
Cena detaliczna: 29,90 zł

Kamieniołom Cézanne?a

Barbara Corrado Pope
Cena detaliczna: 29,90 zł

Inne książki z tej kategorii

Gra w ludzi

Eva Minge
Cena detaliczna: 42,00 zł

Zanim poznasz moje imię

Jacqueline Bublitz
Cena detaliczna: 44,00 zł

Nieszczęście w szczęściu

Olga Rudnicka
Cena detaliczna: 42,00 zł
Drabina Dionizosa

Kategoria: Kryminał/Sensacja/Thriller
ISBN: 978-83-7469-659-3
Tytuł oryginału: La Scala di Dionisio
Data wydania: 12.02.2008
Cena detaliczna: 32,00 zł
nakład wyczerpany
Seria: Kryminał retro
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Karolina Dyjas

31 grudnia 1899 roku. Boski morderca realizuje swój okrutny plan, a świt nowego stulecia spływa krwią...


Koniec XIX wieku. Wielka europejska metropolia, miasto przemysłu i postępu, ale też dekadencji i grzechu. W ponurej dzielnicy na peryferiach grasuje tajemniczy morderca, budzący powszechną grozę. Kim jest człowiek, który włamuje się do willi bogatych przemysłowców i podczas osobliwych, krwawych i makabrycznych misteriów zabija ich żony, zostawiając na ciałach kobiet enigmatyczne symbole swej zemsty? I czy na pewno jest człowiekiem?
 
Jego tropem rusza młody inspektor policji, Milton Germinal, nie spodziewając się, że trafi do świata, który wydaje się rodem z sennego koszmaru lub narkotycznych wizji. Spotka tam kalekiego doktora Noverre, budzącego lęk dyrektora Instytutu Upośledzeń, Scirona, właściciela cyrku osobliwości, chemika Stigle’a, a także piękną tancerkę Ignés, zwaną Królową Mgieł.
 
W dusznej atmosferze grozy i zmysłowości zarazem, Luca di Fulvio szczebel po szczeblu prowadzi czytelnika na szczyt drabiny Dionizosa, przyglądającego się z góry nadejściu nowego wieku, w którym objawią się wszystkie choroby ludzkich dusz.

"Drabina Dionizosa" to mroczny, stylowy kryminał, w którym makabra, metafizyka i miłość tworzą niezwykłą mieszankę, odurzającą niczym absynt.

Luca di Fulvio (ur. 1957) 

Mieszka i pisze w Rzymie. Jego schizofreniczna natura – jak sam siebie określa – pozwala mu tworzyć z jednakowym zapałem krwawe thrillery i subtelne bajki dla dzieci, które publikuje pod pseudonimem. „Drabina Dionizosa” to pierwsza powieść, która ukazuje się w polskim przekładzie. Prawa do nakręcenia filmu na jej podstawie zostały zakupione przez Colorado Film jeszcze przed ukończeniem książki. Reżyserem filmu będzie Gabriele Salvatores. Luca di Fulvio jest również autorem powieści „Zelter” (1996), „L’impagliatore” (2000, na jej podstawie powstał film „Occhi di cristallo”) oraz „Dover Beach” (2002), która także czeka na filmową adaptację.


wersja do druku