Strona główna / Biografie, wspomnienia / Dookoła Wojtek. Opowieść o Wojciechu Młynarskim

Inne książki tego autora

Jam jest Alina, czyli Janowska Story

Dariusz Michalski
Cena detaliczna: 45,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Barbara Radziwiłłówna. Zmierzch Jagiellonów

Magdalena Niedźwiedzka
Cena detaliczna: 44,99 zł

Upragniony syn Iwaszkiewiczów

Wiesław Kępiński
Cena detaliczna: 39,99 zł

Hanka Ordonówna. Miłość jej wszystko wybaczy

Anna Mieszkowska
Cena detaliczna: 39,90 zł
Dookoła Wojtek. Opowieść o Wojciechu Młynarskim

Kategoria: Biografie, wspomnienia
ISBN: 978-83-7469-704-0
Data wydania: 15.05.2008
Cena detaliczna: 45,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: twarda

"Moja książka opowiada o dzieciństwie Młynarskiego, cudownej atmosferze jego domu, wspaniałej tradycji oraz rodzinie, które na mego bohatera miały wpływ ogromny. Przede wszystkim jednak jest to książka o jego twórczości: przebojach, które weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej, ale też o piosenkach dawnych i zapomnianych, o warsztacie translatorskim polskiego tłumacza Brela, Brassensa czy Wysockiego, o pomysłowości i bogactwie języka artysty po uszy tkwiącego w muzyce, a zarazem (przede wszystkim!) bacznego obserwatora życia i ludzi.

Czy usłyszałem od Wojtka wszystko, czego chciałem się o nim dowiedzieć? Na pewno o wielu sprawach mi nie powiedział, gdyż go nie zapytałem. A nie zapytałem, bo po prostu nie wiedziałem. I nadal nie wiem. Ale też ta książka nie jest biografią autora i wykonawcy Wojciecha Młynarskiego: to opowieść o wybitnym talencie, genialnym kronikarzu swoich czasów, niezwykle inteligentnym i ciekawym starszym koledze, może nawet przyjacielu."

Dariusz Michalski


Dariusz Michalski

Dziennikarz, publicysta muzyczny, prezenter radiowy i telewizyjny. Twórca dwustu telewizyjnych oraz dwóch tysięcy radiowych audycji, magazynów i programów autorskich. Miłośnik, znawca i dokumentalista rock & rolla, historyk muzyki rozrywkowej. Autor dwóch kompendiów polskiej muzyki rozrywkowej (Powróćmy jak za dawnych lat... i Piosenka przypomni ci) oraz książkowych portretów Johna Lennona, Czesława Niemena, Jerzego Wasowskiego, Aliny Janowskiej i Kaliny Jędrusik (w przygotowaniu).

 


Patroni:

wersja do druku