Strona główna / Literatura światowa / Dom bez mężczyzn

Inne książki z tej kategorii

Dotąd dobrze

Ursula K. Le Guin
Cena detaliczna: 38,00 zł

Nuselski punk

Green Scum
Cena detaliczna: 39,99 zł

Sny

Nermin Yildirim
Cena detaliczna: 39,99 zł
Dom bez mężczyzn

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-8069-037-0
Tytuł oryginału: L'immeuble des femmes qui ont renoncé aux hommes
Data wydania: 02.07.2015
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 200
Cena detaliczna: 32,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Krystyna Szeżyńska-Maćkowiak
W sercu wielkiego miasta, przy urokliwej uliczce stoi kamienica. Mieszka w niej pięć kobiet; różni je wiek, zainteresowania, praca, jest jednak coś, co je łączy. W pewnym momencie swego życia wszystkie postanowiły raz na zawsze wyrzec się miłości i zapomnieć o mężczyznach. Mimo różnych doświadczeń i rozczarowań nauczyły się cieszyć drobnymi przyjemnościami, których nie przypłaca się czarną rozpaczą.
Pewnego dnia jedna z nich wyrusza w podróż, a jej mieszkanie zajmuje samotna dziewczyna. Współlokatorki przypadają jej do gustu, ceni sobie spokój i przyjazną atmosferę tej osobliwej kamienicy, jednak coraz głośniej, coraz częściej powtarza, że nie wolno mówić „nigdy więcej”.
Czy jej żywiołowość, jej apetyt na miłość wywrócą do góry nogami ład tego domu kobiet? Czy i one przypomną sobie, że miłość nadaje sens życiu, i odważą się podjąć ryzyko? Czy mężczyźni znowu tu zawitają – nie tylko we wspomnieniach, tęsknocie, skrywanym gniewie, uśpionej rozpaczy?
Subtelnie oscylując między powagą a żartem, autorka mówi o tym, jak trudno kochać i podejmować wybory ważące na całej przyszłości.

Karine Lambert mieszka w Belgii, jest fotografką. „Dom bez mężczyzn" to jej debiut powieściowy.

Patroni:
radio_kolor_nowe2015.jpg

foch-logo_1.png

wersja do druku