Strona główna / Literatura polska / Długie lato w Magnolii

Inne książki tego autora

Niebieska sukienka

Grażyna Jeromin-Gałuszka
Cena detaliczna: 29,99 zł

Folwark Konstancji

Grażyna Jeromin-Gałuszka
Cena detaliczna: 19,99 zł

Zmowa byłych żon

Grażyna Jeromin-Gałuszka
Cena detaliczna: 37,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Złote myśli kobiety. Wiersze zebrane

Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
Cena detaliczna: 79,90 zł

Jej drugie życie

Manula Kalicka
Cena detaliczna: 37,00 zł

Ceremonia

Wanda Żółcińska
Cena detaliczna: 37,00 zł
Długie lato w Magnolii

Kategoria: Literatura polska
ISBN: 978-83-7839-756-4
Data wydania: 20.05.2014
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 400
Cena detaliczna: 34,00 zł Oprawa: miękka
W oddalonym od głównych dróg bieszczadzkim zakątku znajduje się pensjonat Magnolia. Jego niepowtarzalną atmosferę tworzą niezwykłe kobiety: Czesia Gawińska, wspaniała kucharka, malująca obrazy Doris, kelnerka Małgorzata, Marlena, która zagląda tu codziennie na kawę. Pewnego dnia do Magnolii przyjeżdża autor popularnych niegdyś kryminałów Maurycy Murawski. Pragnie odszukać miejsce, które dawno temu zaczarowało go niezwykłą aurą, inspirując do napisania pierwszej powieści.

Maurycy poznaje emerytowanego komendanta policji, który każdemu, kto zatrzymuje się pod sklepem na środku wsi, pokazuje fotografię zaginionej dziewczynki. Robi to już od dwunastu lat. Autor powieści kryminalnych i były policjant pochylają się nad tragicznymi wydarzeniami z przeszłości, z którymi teraźniejszość, z kobietami z Magnolii w roli głównej, zdaje się nie mieć nic wspólnego. Ale tylko do pewnego momentu.

Grażyna Jeromin-Gałuszka – absolwentka bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim oraz scenopisarstwa w PWSFTviT w Łodzi. Publikowała utwory poetyckie i krótkie formy prozatorskie w czasopismach oraz antologiach. Laureatka ogólnopolskiego konkursu na temat filmowy zorganizowanego przez Agencję Scenariuszową i tygodnik „Film”. Współautorka scenariusza jednego z popularnych seriali telewizyjnych. Jej debiutancka powieść „Złote nietoperze” otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie literackim „Kolory życia”. Ponadto napisała powieści „Oczy Marzanny M.”, „Kobiety z Czerwonych Bagien”, „Nie zostawiaj mnie”, „Magnolia” i „Gdybyś mnie kochała”.
Mieszka na wsi pod Radomiem.

Patroni:
Radio_ZET.jpgKulturaOnline.jpg
Lubimy_Czytac.jpg

wersja do druku