Strona główna / Poradniki, rozwój osobisty / Dieta ci pomoże

Inne książki z tej kategorii

Żyć jak Mały Książę

Stéphane Garnier
Cena detaliczna: 39,99 zł

Ekstra rok z życia introwertyczki

Jessica Pan
Cena detaliczna: 44,00 zł

Macho. Instrukcja obsługi (audiobook MP3)

Artur Górski, Andrzej Gryżewski
Cena detaliczna: 34,90 zł
Dieta ci pomoże

Kategoria: Poradniki, rozwój osobisty
ISBN: 83-7255-825-6
Cena detaliczna: 22,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Chciałybyśmy, aby ta książeczka utwierdziła Cię w przekonaniu, że dobrą dietą naprawdę możesz sobie pomóc - przyspieszyć leczenie i złagodzić dolegliwości. Tylko co oznacza "dobra dieta"? To taka, która powinna przede wszystkim:
  • zapewnić niezbędną ilość wszystkich potrzebnych składników odżywczych
  • wykluczyć produkty i potrawy przeciążające niedomagający narząd
  • uwzglednić produkty i potrawy wspomagające zwalczanie choroby
Wiele miejsca poświęcamy tu również zapobieganiu chorobom poprzez modyfikację jadłospisu. Mamy nadzieję, że z tych porad skorzystają szczególnie osoby obciążone genetycznymi skłonnościami do chorób przewodu pokarmowego i przemiany materii.
Od autorek

Dieta ci pomoże to niezawodny przyjaciel osób cierpiących na różne dolegliwości przewodu pokarmowego oraz otyłość, miażdżycę i cukrzycę. Każdy chory znajdzie w niej najodpowiedniejsze dla siebie propozycje jadłospisów oraz wiele przepisów na łatwe do wykonania dietetyczne potrawy. W przejrzystych tabelach umieszczono wykaz produktów i potraw, których trzeba się wystrzegać, a także tych, które łagodzą dolegliwości i pomagają w walce z chorobami.

Autorki - doktor nauk dietetycznych w katedrze dietetyki SGGW i dziennikarka, absolwentka wydziału Żywienia Człowieka SGGW - wybrały przepisy łatwe do wykonania, niedrogie i na ogół lubiane przez Polaków. Nie zapomniały także o cennych radach dla osób obciążonych dziedzicznymi skłonnościami do niektórych chorób, np. wrzodów żołądka, kamicy żółciowej, miażdżycy, cukrzycy.


wersja do druku