Strona główna / Komiks / Dawni mistrzowie. Komedia rysowana przez Mahlera

Inne książki z tej kategorii

Wiedźmin. Wydanie kolekcjonerskie

Maciej Parowski, Bogusław Polch, Andrzej Sapkowski
Cena detaliczna: 99,99 zł

Tytus, Romek i A'Tomek jako warszawscy Powstańcy 1944, z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani

Henryk Jerzy Chmielewski
Cena detaliczna: 42,00 zł

Tytus, Romek i A'Tomek pomagają księciu Mieszkowi ochrzcić Polskę, z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani

Henryk Jerzy Chmielewski
Cena detaliczna: 39,99 zł
Dawni mistrzowie. Komedia rysowana przez Mahlera

Kategoria: Komiks
ISBN: 978-83-8069-339-5
Tytuł oryginału: Alte Meister - Komödie
Data wydania: 20.09.2016
Format: 165mm x 235mm
Liczba stron: 156
Cena detaliczna: 49,90 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Marek Kędzierski
Thomas Bernhard i komiks? Mahler, jeden z najciekawszych europejskich twórców komiksu alternatywnego, stworzył fantastyczne dzieło – komiksową adaptację słynnego dzieła austriackiego mistrza, "Dawni mistrzowie".
Reger jest zmagającym się z chorobą płuc krytykiem sztuki o filozoficznym i mocno pesymistycznym uosobieniu. Pracuje dla "Timesa" i już od 30 lat co drugi dzień przesiaduje na ławce w Muzeum Historii Sztuki przed obrazem "Siwobrody mężczyzna" Tintoretta. W muzeum Reger rozmyśla, krytykuje i odsłania wszystkie niegodziwości na świecie, a zwłaszcza w jego rodzinnym kraju, Austrii. Oprócz Regera w historii występują Irsigler – muzealny dozorca, i Atzbacher, równie jak Reger krytycznie nastawiony do rzeczywistości narrator.

Ta filozoficzna przypowieść uważana jest za jedno z najważniejszych dzieł Bernharda. Komiks Mahlera jest równie zabawny, a wyjątkowy styl niemieckiego rysownika dodatkowo wzmacnia przesłanie opowieści.


Czy można 300 stronnicowa powieść przenieść za pomocą kilku pociągnięć pędzla? Mahler się odważył i sztuka ta udała mu się znakomicie.
Philipp Haibach, "DIE WELT"


Nicolas Mahler (ur. 1969) – wiedeńczyk, swoje satyry publikował w większości ważnych europejskich gazetach, a jego komiksy są wydawane na całym świecie. Polski czytelnik miał okazję poznać Mahlera dzięki takim komiksom jak "Pragnienie" i "Samotność rajdowca".

wersja do druku