Strona główna / / Posłuchaj i zobacz / Danuta Awolusi gościem FANBOOK.TV

Nowości

Diabeł w przebraniu

Lisa Kleypas
Cena detaliczna: 42,00 zł

Nora

Katarzyna Puzyńska
Cena detaliczna: 44,99 zł

Dziewczyna z gór. Tropy

Małgorzata Warda
Cena detaliczna: 39,99 zł

Zapowiedzi

Wnuczka wariatki. Alina

Danuta Noszczyńska
Cena detaliczna: 43,00 zł

Na tabliczkę sposób nowy, sama wchodzi ci do głowy. Łatwa nauka tabliczki mnożenia

Adrian Markowski
Cena detaliczna: 39,99 zł

Nocna suka

Rachel Yoder
Cena detaliczna: 43,00 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Żony Konstancina Ewelina Ślotała
  2. Arabskie opowieści. Historie prawdziwe Tanya Valko
  3. Gra w ludzi Eva Minge
23.03.2021

Danuta Awolusi gościem FANBOOK.TV

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Danutą Awolusi, autorką książki "Nie mówiąc nikomu".

Danuta Awolusi była gościem FANBOOK.TV

.

Skąd ta Danusia wie, jak to jest? Takie pytanie zadała kiedyś pewna czytelniczka, a też i my zadajemy sobie to pytanie, kiedy czytamy jej książki, która docierają do sedna ludzkich problemów. Właśnie ukazała się kolejna powieść Danuty Awolusi pt. „Nie mówiąc nikomu”, a autorka opowiada, czy przemoc ekonomiczna wobec kobiet jest częsta, dlaczego miłość nie zawsze wystarcza, by małżeństwo się nie rozpadło, a także o tym, jak rodzice mogą niszczyć kochane dziecko.

Ta autorka to gejzer emocji. Nie tylko w powieściach, w których od emocji wyrażonych i niewyrażonych aż kipi, ale także na żywo, kiedy w rozmowie z Magdaleną Mądrzak odsłania kulisy swojego pisarskiego fachu.

O książce:

Prawda jest lepsza od kłamstwa. Powiedział to ktoś, kto nigdy nie musiał łamać nią cudzego życia. Czasem boli jak siarczysty policzek, ale co zrobić, jeśli przypomina ostrze noża, wbite aż po rękojeść? Pozostaje jedno wyjście: udawać, że jej nie ma. Tak się rodzą tajemnice. Niewypowiedziane myśli i pogrzebane nadzieje. Emocje opakowane w milczenie. Złe uczynki. Nawet ból może być sekretem. Cierpienie, którego nie widać w oczach ani kącikach ust, wnika głęboko w człowieka jak nieuleczalna choroba. Lepiej o nim nie mówić, nie wyjmować ostrza z rany, ryzykując, że poleje się za dużo krwi.
Nie mówimy jednak wyłącznie o tajemnicach wielkich i dramatycznych, o traumach, które zamieniają ludzką istotę w nieporadne stworzenie. Przecież każdy z nas ma swoje małe, sekretne bolączki, wstydliwe myśli, nieczyste fantazje, kontrowersyjne poglądy. Świat nie musi o tym wiedzieć. Żona też nie, mąż również. Tym bardziej dzieci. Nawet przyjaciele. To, co głęboko ukryte, jest całkiem niewinne. Nikomu nie szkodzi.
Też tak uważasz? To poznaj historię Laury i Maksymiliana.

Czy żyjąc w złotej klatce, można odnaleźć szczęście? Barwna, wielowątkowa powieść - serdecznie polecam sprawne pióro autorki.

Izabella Frączyk

Danuta Awolusi stworzyła emocjonującą historię, która angażuje czytelnika od pierwszej strony. Pełną rodzinnych tajemnic opowieść o samotności, która odbiera chęć do życia i zamyka w czterech ścianach. A może sami się w nich zamykamy?… Idealna pozycja dla miłośników powieści obyczajowych z niezwykłą głębią, w której aż się chce zanurzyć. Polecam!
Joanna Wolf, NIEnaczytana

Nie mówiąc nikomu to wciągająca, świetnie napisana powieść, którą przeczytałam jednym tchem! Każda chwila spędzona z tą książką była dla mnie przyjemnością. Gorąco polecam!

Monika Błaszczyk, Książkowy Świat Moniki

Nie mówiąc nikomu to wielowątkowa, zaskakująca powieść o odkrywaniu sekretów, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego. Ta historia nie pozwala o sobie zapomnieć jeszcze długi czas po odłożeniu książki na półkę. Polecam!
Katarzyna Czarnecka-Kuc, Matka Książkoholiczka

Danuta Awolusi
, rocznik ‘86 - Ślązaczka, mieszkająca obecnie w Warszawie. Pisarka, autorka tekstów, od kilku lat prowadzi blog recenzencki "Książki Zbójeckie". Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Więcej na stronie www.autorka.danuta-awolusi.com

wersja do druku