Strona główna / Literatura światowa / Czwarta ręka

Inne książki tego autora

Metoda wodna

John Irving
Cena detaliczna: 44,00 zł

Małżeństwo wagi półśredniej

John Irving
Cena detaliczna: 38,00 zł

Syn cyrku

John Irving
Cena detaliczna: 52,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Ja

Jami Attenberg
Cena detaliczna: 36,00 zł

Iskra światła

Jodi Picoult
Cena detaliczna: 38,00 zł

Deszczowe ptaki

Clarissa Goenawan
Cena detaliczna: 39,90 zł
Czwarta ręka

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-8097-084-7
Tytuł oryginału: The Fourth Hand
Data wydania: 09.03.2017
Format: 140mm x 205mm
Liczba stron: 352
Cena detaliczna: 39,90 zł Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Maciej Świerkocki
Lew z indyjskiego cyrku odgryza dłoń nowojorskiemu dziennikarzowi telewizyjnemu na oczach milionów widzów. W Bostonie trapiony problemami rodzinnymi wybitny chirurg czeka na sposobność przeprowadzenia pierwszej w Stanach Zjednoczonych transplantacji dłoni. Jednoręki reporter jest z jego punktu widzenia idealnym pacjentem, trwają jednak poszukiwania odpowiedniego dawcy. Gdy pewna kobieta z Wisconsin oferuje bostońskiej klinice dłoń swojego męża, chirurg początkowo bierze jej propozycję za niesmaczny żart – mąż bowiem nie tylko żyje, lecz nie wybiera się nawet na tamten świat…
„Czwarta ręka” to niepoprawna politycznie komedia, satyra i erotyczna farsa – a nade wszystko wzruszająca opowieść o potędze miłości, pozwalającej odkupić dawne winy i zacząć życie od nowa. W bezdusznym świecie końca wieku Irving z właściwym sobie ironicznym humorem poszukuje fundamentalnych wartości, pozwalających nie stracić wiary w człowieka.

John Irving (ur. 1942) – jeden z najwybitniejszych amerykańskich pisarzy. Debiutował w 1968 roku powieścią „Uwolnić niedźwiedzie”, a jego czwarta książka, „Świat według Garpa”, przyniosła mu rozgłos na skalę światową, została też z sukcesem sfilmowana. Jest znany i podziwiany na całym świecie, a jego powieści zostały przełożone na kilkadziesiąt języków.

wersja do druku

Pozostałe wydania
Cena:
32,00 zł
miękka
Cena:
34,90 zł
twarda