Strona główna / / Posłuchaj i zobacz / Czat z Arturem Andrusem

Nowości

Dzieci Húrina. Pod redakcją Christophera Tolkiena

J.R.R. Tolkien
Cena detaliczna: 44,00 zł

Hanka Ordonówna. Miłość jej wszystko wybaczy

Anna Mieszkowska
Cena detaliczna: 39,90 zł

Jesteś spokojem

Paulina Młynarska
Cena detaliczna: 39,99 zł

Zapowiedzi

Południe wieku

Flora Bieńkowska
Cena detaliczna: 38,00 zł

Księżycowy królik

Jean Kim
Cena detaliczna: 29,99 zł

Okropne opowieści dziadka

James Flora
Cena detaliczna: 26,00 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Była arabską stewardesą Marcin Margielewski
  2. Białe kłamstwa Piotr Borlik
  3. I tak nie przestanę Cię kochać Jacek Skowroński, Maria Ulatowska

Fotogaleria

więcej »
13.06.2012

Czat z Arturem Andrusem

12 czerwca Artur Andrus, autor książki "Blog osławiony między niewiastami", odpowiedział na pytania czytelników podczas czatu Wirtualnej Polski. Zapraszamy do obejrzenia nagrania!

OBEJRZYJ NAGRANIEO książce "Blog osławiony między niewiastami":

"Blog osławiony między niewiastami" Artura Andrusa to nie tylko papierowy wybór najlepszych tekstów z jego popularnego bloga, ale także jakby „Dzieła wybrane”. W książce, oprócz przewrotnych, rymowanych i nierymowanych tekstów blogowych, znajdziemy też Andrusa-mniej-znanego (m.in. felietony dla policji i lekarzy) oraz Andrusa-bardzo-popularnego (choćby teksty piosenek, które szturmem zdobywają polskie listy przebojów). Andrus poprosił wydawcę, żeby w książce nie zamieszczać rysunków ani zdjęć. Jest to wyraz jego szacunku dla czytelników. – Ale proszę zostawić trochę wolnego miejsca, tak, żeby każdy mógł sobie sam coś narysować. Nie narzucajmy czytelnikom tego, co mają oglądać, wystarczy, że narzuciliśmy im to, co mają czytać! – mówił wyraźnie poruszony podczas przygotowań do druku. Poruszenie Andrusa zostało utrwalone na pamiątkowym zdjęciu, którego jednak w książce nie publikujemy, bo jest poruszone. Każdą stronę tej książki przenika typowo andrusowska ironia naiwna, Andrus jako rodowity warszawiak z Sanoka jest klasycznym typem sympatycznego cynika, który najchętniej żartuje nie z innych, a z samego siebie.

Artur Andrus – dziennikarz, poeta, konferansjer, radiowiec, autor tekstów kabaretowych, felietonów i piosenek. Współautor jednego z największych bestsellerów minionego roku – wywiadu-rzeki z Marią Czubaszek („Każdy szczyt ma swój Czubaszek”). Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych postaci na polskiej scenie kabaretowej.

wersja do druku