Strona główna / Literatura światowa / Czarownice z Salem Falls

Inne książki tego autora

Bez mojej zgody

Jodi Picoult
Cena detaliczna: 42,00 zł

W naszym domu

Jodi Picoult
Cena detaliczna: 43,00 zł

Księga Dwóch Dróg (audiobook MP3)

Jodi Picoult
Cena detaliczna: 42,90 zł

Inne książki z tej kategorii

Tortilla Flat

John Steinbeck
Cena detaliczna: 45,00 zł

Nocna suka

Rachel Yoder
Cena detaliczna: 43,00 zł

Nie wszystko zostaje w rodzinie

Hannah Rothschild
Cena detaliczna: 49,99 zł
Czarownice z Salem Falls

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-7839-009-1
Tytuł oryginału: Salem Falls
Data wydania: 22.01.2008
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 752
Cena detaliczna: 36,00 zł
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Katarzyna Kasterka

Jack St. Bride, nauczyciel w prywatnej szkole dla dziewcząt, nie ma innego wyjścia – musi całkowicie zerwać ze swoim dawnym życiem, które legło gruzach z powodu zakochanej w nim uczennicy. Szukając miejsca, w którym mógłby się ukryć i pogrzebać przeszłość, trafia do sennego miasteczka Salem Falls w Nowej Anglii. Powrót do nauczania nie wchodzi w grę, zostaje więc pomywaczem w małej restauracji należącej do Addie Peabody. 

Wkrótce między właścicielką a skromnym, bezpretensjonalnym Jackiem rodzi się uczucie. Niestety, w sielskim miasteczku mieszka też czwórka skrywających mroczne tajemnice nastolatek, które obierają sobie Jacka za cel niecnych knowań. Rozpętuje się współczesne polowanie na czarownice i Jack po raz kolejny musi walczyć z wymiarem sprawiedliwości oraz z uprzedzeniami.

Prasa o książce

Autentycznie niepokojąca, niezwykle oryginalna.
- Publishers Weekly

Picolut ma duży talent, znakomite wyczucie szczegółu, potrafi też precyzyjnie uchwycić subtelność i złożoność relacji między ludźmi. 
- The Boston Globe

Skonstruowana starannie, z dużą dbałością o realia, zupełnie niezła popularna wersja "Czarownic z Salem" Arthura Millera.
- The Washington Post

Wciągająca powieść... Powoli ujawniane tajemnice sprawiają, że nie można się od niej oderwać, a Picoult odsłania jeden z tych sekretów dopiero na samym końcu.
- BookPage

Rozrywkowe, lekkie połączenie tajemnicy, erotyki i sekretów małego miasteczka.
- People

Jodi Picoult

Studiowała nauki humanistyczne na Uniwersytecie Princeton i pedagogikę na Uniwersytecie Harvarda. W 2003 roku otrzymała nagrodę New England Book za całokształt twórczości. Jest autorką czternastu powieści, m.in.: „Bez mojej zgody”, „Zagubiona przeszłość”, „Świadectwo prawdy”, „Jesień cudów” i „Dziesiąty krąg”. Łączny nakład jej książek na świecie (w ponad 40 krajach) to 7 milionów egzemplarzy. Powieści Jodi Picoult przetłumaczono dotychczas na 30 języków. >>

www.jodipicoult.com


Patroni:
  wersja do druku

Pozostałe wydania
Cena:
34,00 zł
miękka