Strona główna / Literatura polska / Cudowne życie Staśka i innych aniołów

Inne książki z tej kategorii

A koń w galopie nie śpiewa

Artur Andrus, Wojciech Zimiński
Cena detaliczna: 44,00 zł

Czas niesprawiedliwych. Zapisane w pamięci

Elżbieta Jodko-Kula
Cena detaliczna: 44,00 zł

Cukiernia Pod Amorem. Zajezierscy

Małgorzata Gutowska-Adamczyk
Cena detaliczna: 42,00 zł
Cudowne życie Staśka i innych aniołów

Kategoria: Literatura polska
ISBN: 978-83-7648-734-2
Data wydania: 09.06.2011
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 432
Cena detaliczna: 29,90 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: miękka
Zadziwiająca historia o prawdziwych uczuciach w świecie, w którym ludzie często nie potrafią odróżnić dobroci od głupoty.

Kiedy miłość wdziera się do skrajnie różnych światów, a los sprawia podarek uchylając równocześnie drzwi przepychu i niedostatku, to niemożliwe staje się możliwym, a prawdziwe anioły wkraczają do akcji.

Natalia, Marysia i Wanda wiodą spokojne życie ubogich acz szalenie energicznych emerytek. Każda z nich ma własne problemy, które pomaga zwalczyć wieloletnia przyjaźń i poczucie humoru. Wszystkie dają oparcie Staśkowi – zdegradowanemu filozofowi ulicy, wszystkie każdego dnia toczą bój ze skrzeczącą rzeczywistością. Niespodziewane pojawienie się Michała w życiu Natalii i przypadkowe znalezisko Staśka zmienia reguły ich codziennej egzystencji. Na światło dzienne wychodzi tajemnica z przeszłości, a przyjaźń poddana jest najwyższej próbie.Piękna opowieść o tym, jak tłumaczyć sercem, to czego nie możemy pojąć rozumem, jak wbrew okolicznościom wzniecać w sobie ogień i podawać go dalej.

Cudowne życie Staśka... napawa nadzieją i wiarą w człowieka. W siłę woli i w siłę miłości, w każdym wieku. Trochę bajki? Oczywiście – przecież życie zupełnie bez baśni byłoby bezbrzeżnie rozpaczliwe. Jednym zdaniem? Piękna, niecodzienna książka, którą po prostu musisz przeczytać.
Maria Ulatowska – pisarka

Anna Teresa Aleksandrowicz otrzymała nagrodę w kategorii „Debiut Roku 2011” za książkę „Cudowne życie Staśka i innych aniołów” na Festiwalu „Pióro i pazur”.

Wysłuchaj fragmentów powieści "Cudowne życie Staśka i innych aniołów" w interpretacji Teresy Lipowskiej:

Odcinek 1
Odcinek 2
Odcinek 3
Odcinek 4
Odcinek 5

Patroni:
vox_sm.jpg

na_kanapie.pl.jpg

wersja do druku