Strona główna / Literatura światowa / Córki hańby

Inne książki tego autora

Zhańbiona

Jasvinder Sanghera
Cena detaliczna: 29,90 zł

Inne książki z tej kategorii

Ulica Nadbrzeżna. Cudowny Czwartek

John Steinbeck
Cena detaliczna: 59,99 zł

Dom

Marilynne Robinson
Cena detaliczna: 44,99 zł

Myszy i ludzie

John Steinbeck
Cena detaliczna: 39,99 zł
Córki hańby

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-7648-677-2
Tytuł oryginału: Daughters of Shame
Data wydania: 01.04.2011
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 248
Cena detaliczna: 29,90 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: miękka
Tłumaczenie: Bogumiła Nawrot

Książka, która otwiera oczy na okropieństwa, będące udziałem kobiet traktowanych przez swoje rodziny jak niewolnice. Szczera i głęboko poruszająca opowieść o rozpaczy, odwadze i nadziei.


Jasvinder Sanghera wie, co to znaczy zbuntować się przeciwko rodzinie, która próbuje zmusić kobietę do małżeństwa, i jakie mogą być konsekwencje takiego sprzeciwu. Wie, ponieważ jako młoda dziewczyna doświadczyła tego na własnej skórze. „Córki hańby” to zbiór historii kobiet – faszerowanych narkotykami, bitych, więzionych, gwałconych i terroryzowanych w czterech ścianach domów, w których dorastały – takich jak Shazia – porwana i wywieziona do Pakistanu, by poślubić człowieka, którego nigdy nie widziała, czy Banaz – zamordowana przez własną rodzinę po tym, jak spróbowała uciec przed przymusowym małżeństwem. To także opowieść o Jasvinder Sangherze, która pomagając tym kobietom, ryzykuje życie własne i swoich dzieci. Bo to świat, w którym cierpienie tak wielu staje się wyzwaniem dla garstki niezwykle odważnych.

Napisali o książce

Swoim prostym, bezpośrednim językiem Sanghera opowiada jedną rozdzierającą serce historię za drugą... „Córki hańby” są porywające i wzruszające jako dzieło beletrystyczne, a przy tym zdumiewająco podnoszące na duchu. Lektura obowiązkowa.
„She”

Jedna z najbardziej przejmujących pozycji, jaką czytałem.
David Cameron

„Córki hańby” to lektura porywająca i wywołująca oburzenie… Niezwykle ważna książka…
„Sunday Times”

Jasvinder Sanghera 

Urodziła się i dorastała w Wielkiej Brytanii. Jest współzałożycielką organizacji Karma Nirvana, która pomaga kobietom – ofiarom przemocy domowej i zbrodni honoru. Jej powieść „Zhańbiona” znalazła się wśród bestsellerów „Sunday Timesa”.

 


Patroni:
interiapl.jpg

radio_dla_ciebie.jpg

wersja do druku