Strona główna / Literatura faktu, historia / Cisco - szara eminencja Internetu

Inne książki z tej kategorii

Czy chcesz o tym porozmawiać?

Lori Gottlieb
Cena detaliczna: 39,99 zł

Policjanci. W boju

Katarzyna Puzyńska
Cena detaliczna: 39,99 zł

Wszystko, co wiemy o UFO

Elisabeth Neila, Mark Neila
Cena detaliczna: 34,00 zł
Cisco - szara eminencja Internetu

Kategoria: Literatura faktu, historia
ISBN: 83-7255-774-8
Tytuł oryginału: Making the Cisco Connection: The Story Behind the Real Internet Superpower
Cena detaliczna: 45,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: twarda
Tłumaczenie: Jarosław Sawicki
Dziesiątego grudnia 1999 roku Cisco Systems, jako trzecie przedsiębiorstwo w historii - po General Electric i Microsofcie - z impetem przełamało barierę 300 miliardów wartości rynkowej. Nie był to pierwszy rekord w historii najjaśniejszej gwiazdy Doliny Krzemowej. Próg 100 miliardów firma pokonała w 12 lat - nawet imperium Gatesa potrzebowało na to prawie dwukrotnie dłuższego czasu.
W ciągu niecałych pięciu lat w roli prezesa John Chambers dziesięciokrotnie podniósł wartość firmy. Osiągnął to dzięki największej w historii akcji przejmowania mniejszych spółek - nowe nabytki dochodzą w tempie jednej firmy na miesiąc. Cisco ma również najbardziej dochodowe strony WWW na świecie - każdego dnia witryna przynosi obroty rzędu 50 milionów dolarów.
Mimo powyższych faktów niewielu przeciętnych zjadaczy chleba wie o Cisco cokolwiek bliższego. Ksiązka Davida Bunnella opisuje historię dwojga kochanków z Uniwersytetu Stanforda, którym zamarzyło się wysyłanie listów miłosnych elektroniczną pocztą. Od tego wszystko się zaczęło...

wersja do druku