Strona główna / Literatura faktu, historia / Cesarstwo rzymskie

Inne książki z tej serii

Późne cesarstwo rzymskie

Averil Cameron
Cena detaliczna: 29,00 zł

Narodziny Grecji

Oswyn Murray
Cena detaliczna: 49,90 zł

Demokracja w Grecji klasycznej

John Kenyon Davies
Cena detaliczna: 34,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Wołyniacy

Jan Kuriata
Cena detaliczna: 39,90 zł

Pięć Stawów. Dom bez adresu

Beata Sabała-Zielińska
Cena detaliczna: 45,00 zł

TOPR. Żeby inni mogli przeżyć

Beata Sabała-Zielińska
Cena detaliczna: 49,99 zł
Cesarstwo rzymskie

Kategoria: Literatura faktu, historia
ISBN: 83-7337-946-0
Tytuł oryginału: The Roman Empire
Data wydania: 12.04.2005
Format: 0mm x 0mm
Cena detaliczna: 36,00 zł
nakład wyczerpany
Seria: Historia starożytnej Grecji i Rzymu
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Tomasz Duliński
Ta obszerna historia cesarstwa rzymskiego, obejmująca okres od 44 r. przed Chr. do 235 r. po Chr., spełnić ma trzy cele: opisać to, co działo się w administracji centralnej państwa i w otoczeniu cesarza; pokazać, jak wyglądało życie w Italii i w prowincjach, w miastach i na wsi a także w obozach wojskowych; wreszcie - wyjaśnić wzajemne oddziaływanie tych, jakże różnych, światów.

Opowieść o najbardziej intrygującym okresie historii starożytnej toczy się w dwóch płaszczyznach: rozdziały nieparzyste zawierają chronologicznie uporządkowany obraz życia politycznego Rzymu od epoki Augusta po czasy Sewerów, rozdziały parzyste poświęcone są sytuacji panującej w Italii i w prowincjach. Sięgając do źródeł literackich i archeologicznych, autor przedstawia rzymską sztukę i architekturę, a także religię, edukację i prawo. Zwraca też uwagę czytelnika na dziedzictwo cesarstwa rzymskiego, z którego czerpią państwa nowożytne, zwłaszcza w dziedzinach praktycznych, takich jak administracja, budowa dróg, czy gospodarka wodna.

Colin M. Wells (ur. 1933) kształcił się w Nottingham High School i Oriel College w Oksfordzie, był wykładowcą i profesorem uniwersytetu w Ottawie (1960-1987) oraz Trinity University w San Antonio (od roku 1987 do emerytury). Członek honorowy Brasenose College i wykładowca Institute of Archaeology w Oksfordzie. Wykładał gościnnie na University of California w Berkely oraz Université Marc Bloch w Strasburgu. Członek Society of Antiquaries of London. Przez wiele lat uczestniczył w pracach archeologicznych na terenie Kartaginy (w latach 1976-1986 kierował wykopaliskami kanadyjskimi, po 1990 r. był członkiem misji Trinity University).

wersja do druku