Strona główna / Literatura polska / Byłam służącą w arabskich pałacach (audiobook MP3)

Inne książki tego autora

Perska wytrwałość

Laila Shukri
Cena detaliczna: 44,00 zł

Jestem żoną szejka

Laila Shukri
Cena detaliczna: 43,00 zł

Jestem żoną terrorysty

Laila Shukri
Cena detaliczna: 43,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Dzieci fortuny

Jagna Rolska
Cena detaliczna: 45,00 zł

Przeklęte, zaklęte

Irena Matuszkiewicz
Cena detaliczna: 43,00 zł

Turecki honor

Mira Hafif
Cena detaliczna: 42,00 zł
Byłam służącą w arabskich pałacach (audiobook MP3)

Kategoria: Literatura polska
ISBN: 978-83-8169-498-8
Data wydania: 25.03.2019
Cena detaliczna: 34,90 zł
Wstrząsająca historia biednej Hinduski, która służyła możnym tego świata.

Opowieść o Bibi Shaik, jednej z milionów służących w bogatych krajach Zatoki Perskiej, żyjącej w systemie współczesnego niewolnictwa. Laila Shukri wysłuchała jej historii, aby móc opowiedzieć ją światu.
Dziesięcioletnia Bibi zostaje wysłana przez swoją matkę do pracy do Kuwejtu. Musi nauczyć się służyć tak, żeby pracodawcy byli z niej zadowoleni. Z czasem odkrywa, że jest od nich całkowicie zależna. Oni decydują o jej prawie do wolności, prawie do jedzenia, prawie do życia.
Jak wygląda życie służących w arabskich domach i pałacach? Jaka jest cena, którą można płacić za namiastkę normalnego życia? Odległy świat, odrębna mentalność i obyczaje. To wszystko szokuje Europejczyków.

Laila Shukri - ukrywająca się pod pseudonimem pisarka jest znawczynią Bliskiego Wschodu, Polką mieszkającą w krajach arabskich i podróżującą po całym świecie. Obecnie przebywa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale już planuje kolejną podróż. Niezależnie od tego, czy zatrzyma się na dłużej w pustynnej oazie czy w ociekającym luksusem hotelu, udaje jej się dotrzeć do najgłębszych sekretów świata arabskiego. Po całym dniu uwielbia zasiąść na tarasie i napić się campari. W 2014 roku ukazała się "Perska miłość", jej debiut powieściowy, który podbił serca polskich czytelniczek. Kolejne tytuły: "Byłam służącą w arabskich pałacach", "Perska zazdrość", "Jestem żoną szejka", "Perska namiętność", "Byłam kochanką arabskich szejków" i "Perska nienawiść", trafiły na listy bestsellerów.

Czyta: Ewa Abart
Długość nagrania: 11 godz. 44 min.
Format: MP3

Fragment audiobooka (posłuchaj)

wersja do druku