Strona główna / Autorzy / Bruce Holsinger

Aktualności

10.11.2021

Spotkanie online z Beatą Sabałą-Zielińską

W środę 10 listopada o godz. 20:00 zapraszamy na wirtualne spotkanie z Beatą Sabałą-Zielińską, autorką książki "TOPR 2. Nie każdy wróci" .

Wywiady

25.08.2021

"Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów". Wywiad z Piotrem Borlikiem

Zapraszamy do przeczytania wyjątkowego wywiadu z Piotrem Borlikiem. Z autorem książki "Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów" rozmawiał Marcin Waincetel z Lubimyczytac.pl.

Posłuchaj i zobacz

09.10.2021

Rozmowa z Lucyną Olejniczak

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z Lucyną Olejniczak, utorką książki "Apteka pod Złotym Moździerzem. Dziedzictwo".

Bestsellery

TOP 20

  1. Billy Summers Stephen King
  2. Red, White & Royal Blue Casey McQuiston
  3. Dubaj krwią zbudowany Marcin Margielewski
Bruce Holsinger
Bruce Holsinger ukończył muzyczne studia licencjackie na Uniwersytecie Michigan, posiada także doktorat z literatury porównawczej Uniwersytetu Columbia. Początkowo był związany z Uniwersytetem Kolorado w Boulder (pierwowzór powieściowego miasta), obecnie wykłada na Uniwersytecie Virginia w Charlottesville, gdzie niedawno został uhonorowany tytułem Linden Kent Memorial Professor of English. Jest także redaktorem czasopisma "New Literary History", a także autorem licznych książek naukowych. Wielokrotnie nagradzany za pracę akademicką, był stypendystą m.in.: Modern Language Association, American Musicological Society, American Council of Learned Societies, a także National Endowment for the Humanities. Dwie wcześniejsze powieści historyczne autorstwa Holsingera ukazały się w Stanach Zjednoczonych nakładem wydawnictwa Wiliam Morrow, a w Wielkiej Brytanii - HarperCollins. Pierwsza z nich, "A Burnable Book" (2014), została wyróżniona przez gazetę "New York Times" etykietą Editor’s Choice i zdobyła nagrodę im. Johna Hurta. Pochlebną recenzję książki można przeczytać na łamach "Publishers Weekly". Druga powieść, "The Invention of Fire" (2015), została uznana za książkę miesiąca przez Amazon, a jej przychylne recenzje ukazały się w "Library Journal" i "Publishers Weekly". Holsinger współpracuje z licznymi czasopismami, w których publikuje eseje i recenzje, między innymi: "The New York Times", "The New York Review of Books", "The Washington Post", "Slate", "The Nation". Autor wielokrotnie występował na antenie radia National Public Radio, w programach To the Best of Our Knowledge oraz Here & Now. Jest stypendystą Fundacji Guggenheima.


Książki tego autora:

Szkoła geniuszy

Bruce Holsinger