Strona główna / Humanistyka / Blaustein. Koncepcja odbioru mediów

Inne książki z tej kategorii

Czy Chiny zbawią świat?

Grzegorz W. Kołodko
Cena detaliczna: 36,00 zł

Nowy pragmatyzm kontra nowy nacjonalizm

Grzegorz W. Kołodko, Andrzej K. Koźmiński
Cena detaliczna: 35,00 zł

1000 słów

Jerzy Bralczyk
Cena detaliczna: 54,99 zł
Blaustein. Koncepcja odbioru mediów

Kategoria: Humanistyka
ISBN: 83-7255-069-7
Cena detaliczna: 35,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Media... Wszyscy żyjemy w świecie przez nie tworzonym i prawie każdego interesuje ich wpływ na ludzi. Książka Zofii Rosińskiej, w której przestawia autorka zarys dziejów badań i refleksji filozoficznej nad mediami, pozwala nam głębiej wniknąć w związaną z nimi problematykę.

Omówione koncepcje są tłem rozważań nad myślą Leopolda Blausteina. Zestawienie jego koncepcji z ideami innych filozofów ukazuje oryginalność i prekursorski charakter myśli polskiego badacza. Główny wywód Rosińskiej uzupełniają wyodrębnione z tekstu definicje i charakterystyki najważniejszych omawianych pojęć. Ponadto w książce znajduje się dwanaście krótkich esejów innych autorów, którzy opisują najciekawsze problemy rozważań poświęconych recepcji mediów we współczesnym społeczeństwie.

Leopold Blaustein (urodzony w 1905 r., zginął z rąk hitlerowców w czasie wojny), przedwcześnie zmarły absolwent Wydziału Filozoficznego lwowskiego Uniwersytetu Jana Kazimierza, pionier współczesnej myśli filozoficznej nad mediami, uczeń i doktorant światowej sławy polskiego uczonego profesora Kazimierza Twardowskiego.

wersja do druku