Strona główna / Literatura światowa / Bez powrotu

Inne książki z tej kategorii

Tortilla Flat

John Steinbeck
Cena detaliczna: 45,00 zł

Red, White & Royal Blue, One Last Stop (pakiet)

Casey McQuiston
Cena detaliczna: 69,99 zł

Tortilla Flat

John Steinbeck
Cena detaliczna: 38,90 zł
Bez powrotu

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-7839-247-7
Tytuł oryginału: Exiled
Data wydania: 12.07.2012
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 360
Cena detaliczna: 32,00 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: miękka
Tłumaczenie: Magda Witkowska

Książka na pograniczu thrillera i dramatu psychologicznego – historia dysfunkcyjnej rodziny rozgrywająca się pośród elit manhattańskiego Upper East Side. 

Anna Wietzman wyjeżdża z ukochanym mężem Jessiem, ambitnym brytyjskim dyplomatą, do Nowego Jorku. Życie na placówce okazuje się znacznie ciekawsze niż to, które pozostawili w Londynie. Nieodłącznym elementem nowojorskiej rzeczywistości Anny staje się Nancy, wiecznie snująca intrygi macocha Jessiego, znana bywalczyni salonów i filantropka. Pewnego dnia w domu Wietzmanów dochodzi do pozornie niegroźnego incydentu z udziałem ich syna. Im bardziej zacieśniają się stosunki Nancy i Jessiego, tym gorsze rzeczy przytrafiają się jego żonie…

Współczesna wersja "Dziecka Rosemary" – trzymająca w napięciu fabuła z punktem kulminacyjnym, który rzuci was na kolana.  
Daily Mail

Historia kobiety, której wyśnione życie zamieniło się w mroczną walkę o wszystko, co kochała.
„The Times” 

Shireen Jilla jest dziennikarką „Evening Standard” i „The Sunday Times”. Jej imię oznacza po persku słodycz. Podobnie jak jej bohaterka, Jilla spędziła wiele lat na emigracji. Obecnie mieszka w Londynie, gdzie pracuje nad drugą książką.


wersja do druku