Strona główna / Fantastyka / Atrofia

Inne książki z tej kategorii

Zadziwiający kot Maurycy

Terry Pratchett
Cena detaliczna: 39,99 zł

Niepokój

Arkadij i Boris Strugaccy
Cena detaliczna: 34,90 zł

Zadziwiający kot Maurycy

Terry Pratchett
Cena detaliczna: 34,90 zł
Atrofia

Kategoria: Fantastyka
ISBN: 978-83-7648-821-9
Tytuł oryginału: Wither
Data wydania: 12.07.2011
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 320
Cena detaliczna: 34,00 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: miękka
Tłumaczenie: Magdalena Rychlik

Wyobraź sobie, że znasz dokładnie datę swojej śmierci…
Pierwsza część trylogii „Chemiczne światy”.


Dzieci poczęte naturalnie są niedoskonałe. Dlatego – żeby stworzyć idealnych ludzi – ruszyła produkcja embrionów bez najmniejszych wad genetycznych. Ale tylko pierwsze pokolenie to okazy zdrowia; potomkowie perfekcyjnych ludzi umierają w wieku dwudziestu paru lat. W tym ponurym świecie dziewczęta zmuszane są do poligamicznych małżeństw, by zapewnić przetrwanie gatunku. Rhine, Jenna i Cecily trafiają do ekskluzywnej rezydencji w gaju pomarańczowym, gdzie wszystkie poślubia młody syn właściciela. Serce Rhine bije jednak dla Gabriela, młodego Służącego, który zaryzykuje wszystko, by pomóc jej odzyskać wolność. Dziwaczny świat luksusu i piękna, skrywający mroczne sekrety, rozciąga swoje macki, wabi dziewczęta iluzją. Lecz widmo śmierci wciąż krąży wokół nich, niepogodzonych z losem. Liczą na cud, a każdemu z czymś innym się kojarzy prawdziwe życie. 

Powinienem nienawidzić Lauren DeStefano za to, że skradła mi nieprzespaną noc, w czasie której „połknąłem” jej debiutancką powieść. Ale tak naprawdę jestem jej wdzięczny za to, że zabrała mnie do niepokojącego świata swej „Atrofii”. Ta książka intryguje. I bardzo wciąga. A także ma wszystko, by zyskać status kultowej - postapokaliptyczny, duszny klimat i niezwykle silną, a przecież zaledwie 16-letnią bohaterkę, Rhine Ellery. Polubicie ją. I będziecie mocno trzymać za nią kciuki!
Artur Szklarczyk, "Popcorn"

Skłaniający do refleksji debiut przywodzący na myśl „Opowieść podręcznej” z dodatkiem wielkiej miłości.
„Kirkus Reviews”

Fascynujący i zarazem wstrząsający debiut… DeStefano, analizując okrucieństwo, empatię, miłość, nienawiść i sprzeczności targające jej bohaterami, jest niezwykle spostrzegawcza i odrobinę bezlitosna. „Atrofia” to początek naprawdę obiecującej trylogii.
„Publishers Weekly”

DeStefano jest mistrzynią splatania fascynujących wątków, tworzenia niezapomnianych postaci i zaskakiwania psychologicznymi suspensami.
„The Buffalo News”


Przeczytaj także: Wywiad z Lauren DeStefano

Odwiedź stronę "Atrofii" na Facebooku


Trailer wydania polskiego:
<


Trailer wydania amerykańskiego:

Patroni:
Nowa Fantastyka


Gildia


Fotka.pl


Po Szkole

wersja do druku