Strona główna / Poradniki, rozwój osobisty / 22 niezmienne prawa zarządzania marką

Inne książki z tej kategorii

Bieszczady. Dla tych, którzy chcą je poznać naprawdę

Adrian Markowski
Cena detaliczna: 39,99 zł

Bieszczady. Dla tych, którzy chcą je poznać naprawdę (audiobook MP3)

Adrian Markowski
Cena detaliczna: 34,90 zł

Książka tylko dla mężczyzn

Ewa Kempisty-Jeznach
Cena detaliczna: 39,99 zł
22 niezmienne prawa zarządzania marką

Kategoria: Poradniki, rozwój osobisty
ISBN: 83-7255-456-0
Tytuł oryginału: 22 Immutable Laws of Branding
Cena detaliczna: 19,90 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Jarosław Sawicki
Branding (tworzenie marki) ochrzczono w międzynarodowej społeczności biznesu mianem marketingowego hitu przełomu wieków. Każdy przyznaje już, że uczynienie z produktu lub usługi pełnowartościowej marki jest jedynym sposobem na przetrwanie w gąszczu prawdziwych i rzekomych nowości, na szaleńczo zatłoczonym rynku.

Jesteśmy świadkami schyłku Ery Sprzedaży. Sprzedawanie - zarówno sama profesja, jak i funkcja przedsiębiorstwa - idzie na dno niczym Titanic. Dziś nie sprzedaje się, dziś się kupuje, a silne marki wzmacniają tę tendencję. Innymi słowy, marka "przedsprzedaje" produkt lub usługę, gwałtownie umniejszając rolę działań handlowych prowadzonych w starym, hiperaktywnym stylu.
Odwiedźmy supermarket albo dom towarowy. Gdy konsumenci przebierają w setkach marek, odbywa się kupowanie. Ale gdzie tu sprzedaż? Spójrzmy na handlowców: autokomis. Złotousty AutoNation USA czy Car-Max. Tendencja do przekształcenia tradycyjnego handlu w oparty na sile marki proces zakupu znalazła kulminację w Internecie, gdzie setki tysięcy klientów nabywają produkty - od pizzy po obligacje i programy inwestycyjne - kierując się walorami ich marek.

*****
Al Ries pokazuje, że marketingowcom niezbędne są dwojakie umiejętności: muszą wiedzieć, jak buduje się marki i jak się je utrzymuje przy życiu. Ta książka, dzięki fantastycznym profilom firm i wielkiej intuicji autorów, nauczy obu podstawowych dyscyplin marketingu - niezależnie od tego, czy czytelnik jest początkującym przedsiębiorcą, czy zaprawionym w bojach weteranem.

J. L. Kellogg
Graduate School of Management, Northwestern University

Al Ries jest jednym z najbardziej znanych strategów marketingowych na świecie, autorem m.in. książki Koncentruj się!
Laura Ries córka, Ala, jest absolwentką Northwestern University i partnerką w firmie konsultingowej Ries & Ries. Do najważniejszych klientów firmy należą m.in. Frito-Lay, Glaxo Wellcome, Merck i Pillsbury.

wersja do druku