Strona główna / / Aktualności / Spotkanie z Remigiuszem Grzelą

Nowości

Chcę wierzyć w waszą niewinność

Magda Louis
Cena detaliczna: 36,00 zł

Jesteś moja

Helen Klein Ross
Cena detaliczna: 38,00 zł

Biała chryzantema

Mary Lynn Bracht
Cena detaliczna: 39,90 zł

Zapowiedzi

Czas zabijania. Bełżec, Sobibór, Treblinka i akcja "Reinhardt"

Stephan Lehnstaedt
Cena detaliczna: 39,90 zł

Lód

Laline Paull
Cena detaliczna: 39,90 zł

Życie bez ciebie

Katie Marsh
Cena detaliczna: 39,90 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Ogień i furia. Biały Dom Trumpa Michael Wolff
  2. Zbyt piękne Olga Rudnicka
  3. Pięć lat kacetu Stanisław Grzesiuk
04.12.2017

Spotkanie z Remigiuszem Grzelą

Z okazji premiery książki "Podwójne życie reporterki. Fallaci. Torańska" zapraszamy na spotkanie z Remigiuszem Grzelą, które odbędzie się we wtorek 12 grudnia o godz. 18:00 w Kinie Atlantic przy ul. Chmielnej 33 w Warszawie.

 
Gośćmi specjalnymi będą Ewa Błaszczyk - reżyserka i odtwórczyni tytułowej roli w monodramie "Oriana Fallaci" Remigiusza Grzeli, oraz Leszek Sankowski - mąż Teresy Torańskiej.

Spotkanie poprowadzi Paweł Siwek (dziennikarz Programu 2 Polskiego Radia). Gospodarzem spotkania będzie Artur Wolski.
 
Aby wziąć udział w wydarzeniu 12 grudnia należy wypełnić formularz do 5 grudnia.
 
UWAGA:
Liczba miejsc ograniczona. Prześlemy potwierdzenie wpisania na listę gości najpóźniej do 6 grudnia.

 
o książce
Dwie wyjątkowe kobiety, dwie silne osobowości, dwie wybitne dziennikarki. Odważne, bezkompromisowe, piekielnie pracowite. Teresa Torańska bardziej empatyczna – ostra, ale nieprzekraczająca norm; Oriana Fallaci bez skrupułów, w ocenie innych niemająca hamulców. Czasem mijały się na reporterskim szlaku, ale nigdy się nie spotkały.
Rozmawiały z reżyserami i aktorami historii, starały się ich zrozumieć, by pomóc swoim czytelnikom w lepszym pojmowaniu zjawisk i wydarzeń. Mimo to nie udało im się nas zmienić – nie wpływają na nas ani wstrząsające reportaże, ani wybitne powieści, choć stanowią aż nadto wyraziste memento. Zapominamy, że wolność nigdy nie jest dana raz na zawsze i że pobłażliwość wobec nienawiści – również tej ukrywającej się w języku – prędzej czy później prowadzi do katastrofy.

Remigiusz Grzela przejechał tysiące kilometrów śladami Fallaci i Torańskiej, rozmawiał z ich najbliższymi przyjaciółmi, dotarł do nieznanych dokumentów. W ten sposób powstał brawurowy i głęboki portret dwóch wielkich dziennikarek i epoki, w której żyły i którą próbowały opisać.

Remigiusz Grzela – urodzony w Starogardzie Gdańskim dziennikarz, pisarz, dramaturg. Autor zbiorów rozmów "Rozum spokorniał", "Hotel Europa", "Wolne", "Obecność", wywiadów-rzek "Marian Kociniak. Spełniony", "Było, więc minęło. Joanna Penson – dziewczyna z Ravensbrück, kobieta Solidarności, lekarka Wałęsy", "To, co najważniejsze. Irena Jun i Stanisław Brudny", "Krafftówna w krainie czarów", książek reporterskich "Bagaże Franza K., czyli Podróż, której nigdy nie było" i "Wybór Ireny" (o łączniczce ŻOB-u Irenie Gelblum, która stała się włoską poetką Ireną Conti), a także powieści "Bądź moim Bogiem" i "Złodzieje koni".

wersja do druku