Strona główna / / Aktualności / Spotkanie z Remigiuszem Grzelą

Nowości

Aksamitny Królik

Margery Williams
Cena detaliczna: 24,90 zł

Na skraju ciszy (audiobook CD)

Kristina Ohlsson
Cena detaliczna: 34,90 zł

W świetlistej mgle

Alafair S. Burke, Mary Higgins Clark
Cena detaliczna: 34,00 zł

Zapowiedzi

Kaczka, co przebrała miarkę

Pan Poeta
Cena detaliczna: 24,90 zł

Uczeń i śmierć

J.D. Robb
Cena detaliczna: 39,90 zł

Alex po drugiej stronie lustra. Jak liczby odzwierciedlają życie, a życie odzwierciedla liczby

Alex Bellos
Cena detaliczna: 42,00 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Splątane korzenie Virginia C. Andrews
  2. Podwójne życie reporterki. Fallaci. Torańska Remigiusz Grzela
  3. Dwie rodziny Joanna Miszczuk
04.12.2017

Spotkanie z Remigiuszem Grzelą

Z okazji premiery książki "Podwójne życie reporterki. Fallaci. Torańska" zapraszamy na spotkanie z Remigiuszem Grzelą, które odbędzie się we wtorek 12 grudnia o godz. 18:00 w Kinie Atlantic przy ul. Chmielnej 33 w Warszawie.

 
Gośćmi specjalnymi będą Ewa Błaszczyk - reżyserka i odtwórczyni tytułowej roli w monodramie "Oriana Fallaci" Remigiusza Grzeli, oraz Leszek Sankowski - mąż Teresy Torańskiej.

Spotkanie poprowadzi Paweł Siwek (dziennikarz Programu 2 Polskiego Radia). Gospodarzem spotkania będzie Artur Wolski.
 
Aby wziąć udział w wydarzeniu 12 grudnia należy wypełnić formularz do 5 grudnia.
 
UWAGA:
Liczba miejsc ograniczona. Prześlemy potwierdzenie wpisania na listę gości najpóźniej do 6 grudnia.

 
o książce
Dwie wyjątkowe kobiety, dwie silne osobowości, dwie wybitne dziennikarki. Odważne, bezkompromisowe, piekielnie pracowite. Teresa Torańska bardziej empatyczna – ostra, ale nieprzekraczająca norm; Oriana Fallaci bez skrupułów, w ocenie innych niemająca hamulców. Czasem mijały się na reporterskim szlaku, ale nigdy się nie spotkały.
Rozmawiały z reżyserami i aktorami historii, starały się ich zrozumieć, by pomóc swoim czytelnikom w lepszym pojmowaniu zjawisk i wydarzeń. Mimo to nie udało im się nas zmienić – nie wpływają na nas ani wstrząsające reportaże, ani wybitne powieści, choć stanowią aż nadto wyraziste memento. Zapominamy, że wolność nigdy nie jest dana raz na zawsze i że pobłażliwość wobec nienawiści – również tej ukrywającej się w języku – prędzej czy później prowadzi do katastrofy.

Remigiusz Grzela przejechał tysiące kilometrów śladami Fallaci i Torańskiej, rozmawiał z ich najbliższymi przyjaciółmi, dotarł do nieznanych dokumentów. W ten sposób powstał brawurowy i głęboki portret dwóch wielkich dziennikarek i epoki, w której żyły i którą próbowały opisać.

Remigiusz Grzela – urodzony w Starogardzie Gdańskim dziennikarz, pisarz, dramaturg. Autor zbiorów rozmów "Rozum spokorniał", "Hotel Europa", "Wolne", "Obecność", wywiadów-rzek "Marian Kociniak. Spełniony", "Było, więc minęło. Joanna Penson – dziewczyna z Ravensbrück, kobieta Solidarności, lekarka Wałęsy", "To, co najważniejsze. Irena Jun i Stanisław Brudny", "Krafftówna w krainie czarów", książek reporterskich "Bagaże Franza K., czyli Podróż, której nigdy nie było" i "Wybór Ireny" (o łączniczce ŻOB-u Irenie Gelblum, która stała się włoską poetką Ireną Conti), a także powieści "Bądź moim Bogiem" i "Złodzieje koni".

wersja do druku