Strona główna / / Aktualności / Spotkanie z Remigiuszem Grzelą

Nowości

Nie myśl, że znikną

Marcin Grygier
Cena detaliczna: 37,00 zł

Bardzo biała wrona

Ewa Nowak
Cena detaliczna: 32,00 zł

Willow

Virginia C. Andrews
Cena detaliczna: 36,00 zł

Zapowiedzi

Za stare grzechy

Izabella Frączyk
Cena detaliczna: 36,00 zł

Roślinny kabaret. Botanika i wyobraźnia

Richard Mabey
Cena detaliczna: 44,00 zł

Pokochać noc

Dennis Lehane
Cena detaliczna: 42,00 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Splątane korzenie Virginia C. Andrews
  2. Podwójne życie reporterki. Fallaci. Torańska Remigiusz Grzela
  3. Dwie rodziny Joanna Miszczuk
09.06.2017

Spotkanie z Remigiuszem Grzelą

Zapraszamy na spotkanie z Remigiuszem Grzelą, autorem książki "Bądź moim Bogiem". Spotkanie odbędzie się we wtorek 20 czerwca o godz. 19:00 w Faktycznym Domu Kultury przy ul. Gałczyńskiego 12 w Warszawie.


Spotkanie poprowadzi Anna Dziewit-Meller.

O książce:

Młody warszawski dziennikarz przypadkowo w metrze spotyka żonę zmarłego poety Borysa. Kobieta zniknęła 30 lat temu i od tamtej pory słuch po niej zaginął. Aby zrozumieć, co się stało, postanawia ją odszukać, ale nie może nawet przypuszczać, że to jedno spotkanie zmieni w jego życiu wszystko i zaprowadzi go do żydowskiej śpiewaczki Wiery Gran. W tej literackiej konwencji Remigiusz Grzela z właściwą sobie dyskrecją próbuje ocalić relację ze spotkania z Wierą Gran, w ostatnich latach jej życia. Pytając przy tym o prawdę o nas samych w zderzeniu z biografiami innych.

Remigiusz Grzela – urodzony w Starogardzie Gdańskim dziennikarz, pisarz, dramaturg. Autor zbiorów rozmów "Rozum spokorniał", "Hotel Europa", "Wolne", "Obecność", wywiadów-rzek "Marian Kociniak. Spełniony", "Było, więc minęło. Joanna Penson – dziewczyna z Ravensbrück, kobieta Solidarności, lekarka Wałęsy", "To, co najważniejsze. Irena Jun i Stanisław Brudny", książek reporterskich "Bagaże Franza K. czyli Podróż, której nigdy nie było" i "Wybór Ireny" (o łączniczce ŻOB-u Irenie Gelblum, która stała się włoską poetką Ireną Conti) a także powieści "Bądź moim Bogiem" i "Złodzieje koni". Barbara Krafftówna grała w jego monodramie "Błękitny diabeł" i komedii "Oczy Brigitte Bardot" (z Marianem Kociniakiem).

wersja do druku