Strona główna / / Aktualności / Spotkanie z Manulą Kalicką

Nowości

Kroniki kota podróżnika

Hiro Arikawa
Cena detaliczna: 35,00 zł

Pocałunek pod jemiołą

Lisa Kleypas
Cena detaliczna: 34,00 zł

Wszystko, czego pragnę

Lucy Dillon
Cena detaliczna: 39,90 zł

Zapowiedzi

Nie zabijaj tej miłości

Anna Karpińska
Cena detaliczna: 38,00 zł

Słowikowa o więzieniach dla kobiet

Monika Banasiak, Artur Górski
Cena detaliczna: 36,00 zł

Sędzia gorszego sortu

Jan Osiecki, Andrzej Rzepliński
Cena detaliczna: 42,00 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Ogień i furia. Biały Dom Trumpa Michael Wolff
  2. Masa o procesie polskiej mafii. Jarosław Sokołowski "Masa" w rozmowie z Arturem Górskim Artur Górski
  3. Rozmowy Wojciech Młynarski
09.01.2018

Spotkanie z Manulą Kalicką

Zapraszamy na spotkanie z Manulą Kalicką, autorką książki "Koniec i poczatek". Spotkanie z okazji premiery odbędzie się 18 stycznia o godz. 18:00 w księgarni BookBook przy ul. Hożej 29/31  w Warszawie.


O książce:

Jesień 1944. Tuż po upadku Powstania w podwarszawskich Włochach spotykają się trzy młode kobiety: Irenka, przedwojenna tancerka kabaretowa, Zośka, studentka architektury i Helenka, prosta dziewczyna z ubogiej wioski. Żadna z nich nie ma już rodziny; postanawiają trzymać się razem, wspierają się jak siostry i wspólnie walczą z demonami przeszłości. Są zaradne, energiczne i z uporem dążą do celu. Każda ma swoją tajemnicę, każda próbuje ułożyć sobie życie w tych trudnych, dramatycznych czasach.
Otaczająca je rzeczywistość nie jest łatwa, walka o przetrwanie, ciągły strach, ścieranie się nowego porządku ze starym – wszystko to nie sprzyja młodzieńczym wzlotom i westchnieniom. A jednak… 

Historie, ludzie i zdarzenia które opisuje autorka są zawsze prawdziwe, w nie wpleceni są fikcyjni bohaterowie. Dlatego powieść jak zwykle u Manuli Kalickiej, płaczemy i śmiejemy się na przemian, by na końcu zapytać - co dalej?

Manula Kalicka - pisarka i dziennikarka. Opublikowała 9 powieści i liczne opowiadania. Ukończyła studia polonistyczne i dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. Jako dziennikarka zadebiutowała na łamach tygodnika „Polityka”. Pracowała jako bibliotekarka, producentka konfekcji damskiej, prowadziła księgarnię, obecnie prowadzi agencję literacką.

wersja do druku