Strona główna / / Aktualności / Spotkanie z Manulą Kalicką

Nowości

Charlie Ciuch-Ciuch

Beryl Evans
Cena detaliczna: 29,90 zł

Zeszyt Wendy

Veronica Fish, Melissa Jane Osborne
Cena detaliczna: 49,90 zł

Słowikowa i Masa. Twarzą w twarz

Artur Górski
Cena detaliczna: 36,00 zł

Zapowiedzi

Piratka

Magdalena Kalupa
Cena detaliczna: 34,00 zł

Ogień i furia. Biały Dom Trumpa

Michael Wolff
Cena detaliczna: 42,00 zł

Alex po drugiej stronie lustra. Jak liczby odzwierciedlają życie, a życie odzwierciedla liczby

Alex Bellos
Cena detaliczna: 42,00 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Splątane korzenie Virginia C. Andrews
  2. Podwójne życie reporterki. Fallaci. Torańska Remigiusz Grzela
  3. Dwie rodziny Joanna Miszczuk
09.01.2018

Spotkanie z Manulą Kalicką

Zapraszamy na spotkanie z Manulą Kalicką, autorką książki "Koniec i poczatek". Spotkanie z okazji premiery odbędzie się 18 stycznia o godz. 18:00 w księgarni BookBook przy ul. Hożej 29/31  w Warszawie.


O książce:

Jesień 1944. Tuż po upadku Powstania w podwarszawskich Włochach spotykają się trzy młode kobiety: Irenka, przedwojenna tancerka kabaretowa, Zośka, studentka architektury i Helenka, prosta dziewczyna z ubogiej wioski. Żadna z nich nie ma już rodziny; postanawiają trzymać się razem, wspierają się jak siostry i wspólnie walczą z demonami przeszłości. Są zaradne, energiczne i z uporem dążą do celu. Każda ma swoją tajemnicę, każda próbuje ułożyć sobie życie w tych trudnych, dramatycznych czasach.
Otaczająca je rzeczywistość nie jest łatwa, walka o przetrwanie, ciągły strach, ścieranie się nowego porządku ze starym – wszystko to nie sprzyja młodzieńczym wzlotom i westchnieniom. A jednak… 

Historie, ludzie i zdarzenia które opisuje autorka są zawsze prawdziwe, w nie wpleceni są fikcyjni bohaterowie. Dlatego powieść jak zwykle u Manuli Kalickiej, płaczemy i śmiejemy się na przemian, by na końcu zapytać - co dalej?

Manula Kalicka - pisarka i dziennikarka. Opublikowała 9 powieści i liczne opowiadania. Ukończyła studia polonistyczne i dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. Jako dziennikarka zadebiutowała na łamach tygodnika „Polityka”. Pracowała jako bibliotekarka, producentka konfekcji damskiej, prowadziła księgarnię, obecnie prowadzi agencję literacką.

wersja do druku