Strona główna / / Aktualności / Spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

Nowości

Czarne narcyzy (audiobook CD)

Katarzyna Puzyńska
Cena detaliczna: 34,90 zł

Magia powrotu

Lisa Kleypas
Cena detaliczna: 35,00 zł

Dzienniki 1954-1955

Agnieszka Osiecka
Cena detaliczna: 59,90 zł

Zapowiedzi

Grzywa

Ewa Nowak
Cena detaliczna: 32,00 zł

Edycja genów. Władza nad ewolucją

Jennifer A. Doudna, Samuel H. Sternberg
Cena detaliczna: 45,00 zł

Outsider

Stephen King
Cena detaliczna: 45,00 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Nora Katarzyna Puzyńska
  2. Nie zabijaj tej miłości Anna Karpińska
  3. Boso, ale w ostrogach Stanisław Grzesiuk
11.09.2017

Spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

W piątek, 15 września o godz. 17.00 zapraszamy do Centrum Kultury w Piasecznie na spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk z okazji premiery jej najnowszej książki "Cukiernia pod Amorem. Ciastko z wróżbą".


"Ciastko z wróżbą" to to pierwsza z trzech powieści nowego cyklu „Cukierni Pod Amorem”, której pierwsze tomy sprzedane w czterystu tysiącach egzemplarzy uzyskały status bestsellerów. W dwóch planach czasowych: historycznym i współczesnym, będziemy śledzić losy znanych już i nowych bohaterów od 1945 roku do współczesności.

Sierpień 2016 roku. Trwają Dni Gutowa. W konkursie na Ciastko Roku bierze udział cukiernia Pod Amorem. Tym razem projektodawcą i autorem receptury jest Zbyszek, syn Waldemara Hrycia. Mimo wahań ze strony ojca to właśnie jego pomysłowe ciastko z wróżbą ma być wystawione do konkursu. Waldemar i Helena martwią się nie tylko o debiut zawodowy Zbyszka, lecz także o jego nowy związek z nieznaną dziewczyną.
Złymi przeczuciami napawa ich również zapowiedziana wizyta prawniczki z Nowego Jorku - Moniki Grochowskiej-Adams, zatrudnionej przez spadkobierców przedwojennych właścicieli cukierni.
Podczas obchodów Monika Grochowska-Adams nieoczekiwanie spotyka dawną przyjaciółkę, Tessę Steinmeyer. Obie panie, dziś już pod siedemdziesiątkę, to kobiety sukcesu, wracają jednak tu, gdzie upłynęło ich dzieciństwo. To spotkanie nie jest przypadkowe. Tessa, poważnie chora, przyjeżdża do Gutowa, aby załatwić niedokończone przed laty sprawy…

Małgorzata Gutowska-Adamczyk, jedna z najbardziej rozpoznawanych polskich autorek, z wykształcenia historyk teatru, zadebiutowała jako scenarzystka serialu „Tata, a Marcin powiedział…”. Jest autorką kilkunastu poczytnych powieści dla młodzieży i dorosłych, spośród których „13 Poprzeczna” zdobyła tytuł Książki Roku 2008. Trzytomową „Cukiernią Pod Amorem”, przedstawiającą losy Polski i Polaków na przestrzeni ponad stu lat, podbiła serca czytelników i rankingi sprzedaży.

wersja do druku