Strona główna / / Aktualności / Spotkanie autorskie z Piotrem Łopuszańskim

Nowości

Kolejny rozdział

Agata Kołakowska
Cena detaliczna: 35,00 zł

Tylko milion

Jacek Skowroński, Maria Ulatowska
Cena detaliczna: 35,00 zł

Nieświęta rodzina

Danuta Noszczyńska
Cena detaliczna: 36,00 zł

Zapowiedzi

Alvin Czeladnik

Orson Scott Card
Cena detaliczna: 39,90 zł

Chcę wierzyć w waszą niewinność

Magda Louis
Cena detaliczna: 36,00 zł

Dzienniki 1954-1955

Agnieszka Osiecka
Cena detaliczna: 59,90 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Splątane korzenie Virginia C. Andrews
  2. Podwójne życie reporterki. Fallaci. Torańska Remigiusz Grzela
  3. Dwie rodziny Joanna Miszczuk
11.09.2017

Spotkanie autorskie z Piotrem Łopuszańskim

W czwartek, 14 września o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie autorskie z Piotrem Łopuszańskim, autorem fenomenalnej książki „Warszawa literacka w okresie międzywojennym”. Zapraszamy do klubu Sanacja przy ul. Zgody 4 w Warszawie. Wstęp wolny!


Rozmowę poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.
Oprawa muzyczna: Wojciech Dąbrowski, Maciej Klociński

Witkacy, Choromański i Giedroyć zażywali narkotyki, Dąbrowska brała strychninę. Lechoń był lekomanem. Tuwim cierpiał na agorafobię i całymi dniami nie wychodził z domu. Uniłowski i Słonimski nie mieli matury. Tuwim, Gałczyński i Broniewski nie ukończyli studiów. Broniewski i Sergiusz Piasecki siedzieli w więzieniu. Piasecki i Giedroyć mieli związki z polskim wywiadem. Witkacy, Słonimski i Jan Nepomucen Miller pojedynkowali się. Słonimski, Dołęga i Nowaczyński brali udział w bójkach. Antoni Słonimski odbił Kazimierzowi Wierzyńskiemu narzeczoną, z którą się potem ożenił. Leśmian jeździł do Warszawy z Zamościa do kochanki, tłumacząc żonie, że jedzie kupić masło warszawskie, bo zamojskie jest gorsze. Po powrocie poety do domu okazywało się, że masło ma etykietkę mleczarni z Zamościa.
Hemara we wrześniu 1939 roku zostawiła żona, Maria Modzelewska. W liście napisała mu: „Jasiu, nie gniewaj się, musiałam, zostawiam ci Józię”. Wspomniana Józia była jej matką.
Takie historie na tle Warszawy międzywojnia przedstawia Piotr Łopuszański w swojej książce. 
 
Piotr Łopuszański (ur. 1966) – pisarz, publicysta. Z wykształcenia filozof. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim także polonistykę i historię sztuki. Jako publicysta zadebiutował w 1991 roku na łamach prasy literackiej. Publikował m.in. na łamach „Życia Warszawy”, „Przeglądu Artystyczno-Literackiego”, „Twórczości”, „Podkowiańskiego Magazynu Kulturalnego”, „Pamiętnika Literackiego”, „Stolicy” i „Skarpy Warszawskiej”. Zajmuje się badaniem życia i twórczości Bolesława Leśmiana, o którym wydał 3 książki. Ponadto opublikował m.in. biografię „Gustaw Holoubek. Filozof bycia”, oraz „Warszawę literacką w PRL” i książkę „PRL w stylu pop”.

wersja do druku