Strona główna / / Aktualności / Spotaknie z Prof. Jerzym Bralczykiem

Nowości

Wróbel, co oćwierkał sąsiadów

Pan Poeta
Cena detaliczna: 24,90 zł

Pieśń królowej

Elizabeth Chadwick
Cena detaliczna: 39,90 zł

Ojciec Wrót

Orson Scott Card
Cena detaliczna: 39,90 zł

Zapowiedzi

Dane wrażliwe

Ewa Nowak
Cena detaliczna: 32,00 zł

Aksamitny Królik

Margery Williams
Cena detaliczna: 24,90 zł

Hitler. Biografia

Peter Longerich
Cena detaliczna: 99,90 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Śpiące królewny Owen King, Stephen King
  2. Słowikowa i Masa. Twarzą w twarz Artur Górski
  3. Byłam kochanką arabskich szejków Laila Shukri
19.10.2017

Spotaknie z Prof. Jerzym Bralczykiem

Zapraszamy na spotkanie z Profesorem Jerzym Bralczykiem, autorem ksiażki "1000 słów". Spotkanie odbędzie się w środę 8 listopada w księgarni BookBook przy ul. Hożej 29/31 w Warszawie.


Spotkanie poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

Po bestsellerowych „500 zdaniach” czas na „1000 słów”, a więc opus magnum najpopularniejszego językowego autorytetu Polaków. W błyskotliwych, a jednocześnie odkrywczych i głębokich felietonach Jerzy Bralczyk przedstawia najbardziej niezwykłe, najwięcej znaczące i najważniejsze słowa, których używamy na co dzień i od święta. Tropi zmieniające się znaczenia wyrazów i zaskakujące powroty słów – wydawałoby się – skazanych na zapomnienie. Obok słów wielkich, które każą stawać na baczność, będą też słowa-perełki, które swoim brzmieniem, historią, znaczeniem, emocjonalnym tłem budzą zdumienie i radość z ich ponownego odkrycia.

Redaktorem książki jest Michał Ogórek, który tworzy niezwykłą strukturę „1000 słów” – książka ta dzięki niemu będzie czymś znacznie więcej niż zbiorem felietonów. „Bralczykowe” opowieści o słowach w wersji Ogórka układają się w opowieść nie tylko o metamorfozach polszczyzny, ale również przemianach naszej obyczajowości, kultury, polityki. Książka na każdą półkę.

wersja do druku