Strona główna / Literatura polska / Panny i wdowy. Tom 1

Inne książki tego autora

Miłośnica

Maria Nurowska
Cena detaliczna: 39,90 zł

Misjonarka

Maria Nurowska
Cena detaliczna: 36,00 zł

Dziesięć godzin

Maria Nurowska
Cena detaliczna: 35,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Ten czas. Wiersze zebrane

Krzysztof Kamil Baczyński
Cena detaliczna: 49,90 zł

Córka kucharki

Weronika Wierzchowska
Cena detaliczna: 39,90 zł

Byłam kochanką arabskich szejków (audiobook CD)

Laila Shukri
Cena detaliczna: 34,90 zł
Panny i wdowy. Tom 1

Kategoria: Literatura polska
ISBN: 978-83-8123-292-0
Data wydania: 03.07.2018
Format: 130mm x 201mm
Liczba stron: 424
Cena detaliczna: 39,90 zł Oprawa: twarda

Kolejne pokolenia kobiet z Lechic - od powstania styczniowego, aż do upadku komunizmu - za swoją bezkompromisowość i wierność sobie płacą samotnością, ale zawsze pozostaje jedno - dom rodzinny. Lechice będą świadkiem miłości i zdrady, w nierozerwalnym splocie wielkich namiętności i wielkiej historii.
W 1 tomie: rok 1864, Ewelina wyrusza za zesłańcem Janem Darskim na Syberię. Miłość do niego przesłania wszystko - obowiązki wobec rodziny, męża, dorastającej córki. Zesłany jest także Cyprian, prawowity mąż. Po jego śmierci Ewelina bierze ślub z Janem, ale ich szczęście trwa krótko.

Maria Nurowska jest jedną z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich pisarek. Wydała ponad trzydzieści książek, m.in. "Hiszpańskie oczy", "Listy miłości", "Miłośnicę" - fabularyzowaną biografię Krystyny Skarbek, opowieść o Ryszardzie Kuklińskim - "Mój przyjaciel zdrajca", "Księżyc nad Zakopanem", a w ostatnich latach "Drzwi do piekła", "Dom na krawędzi", "Wariatkę z Komańczy", "Bohaterowie są zmęczeni" i "Dziesięć godzin". Jej książki zostały wydane w 23 krajach; w Niemczech, we Francji i w Chinach były bestsellerami.

wersja do druku