Strona główna / / Posłuchaj i zobacz / Pan Poeta dla najmłodszych!

Nowości

To, czego się nie dowiemy. Badanie granic nauki

Marcus du Sautoy
Cena detaliczna: 49,90 zł

Pół na pół

Izabella Frączyk
Cena detaliczna: 36,00 zł

Pokochać noc

Dennis Lehane
Cena detaliczna: 42,00 zł

Zapowiedzi

300 uczonych prywatnie i na wesoło. Tom 2

Andrzej K. Wróblewski
Cena detaliczna: 49,90 zł

Czarne dziury bez tajemnic

Steven S. Gubser, Frans Pretorius
Cena detaliczna: 36,00 zł

Tyle miłości

Rebecca Rosenblum
Cena detaliczna: 39,90 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Arabski syn Tanya Valko
  2. Nora Katarzyna Puzyńska
  3. Słowikowa o więzieniach dla kobiet Monika Banasiak, Artur Górski

Fotogaleria

więcej »
13.10.2017

Pan Poeta dla najmłodszych!

Jeśli nie znacie jeszcze książek Pana Poety, zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu o tej wyjatkowej serii dla najmłodszych!

„Kura, co tyła na diecie” rozpoczyna cykl dowcipnych książeczek, które polubią czytelnicy od lat trzech do stu trzech. Każda z nich brawurowo i z humorem pokazuje jakąś naszą przywarę. „Kura, co tyła na diecie” w krzywym zwierciadle przedstawia współczesną „modę na szczupłość” i podporządkowanie życia dietom. Takiej modzie ulega nasza bohaterka, ale jako łakomczuch ponosi klęskę za klęską. Ta książka uczy i bawi. Kolejne pokusy i niby-drakońskie diety („dieta cud: keks i miód”) rozśmieszą nie tylko dzieci, ale i mamy, i ciocie. A morał opowieści (że jesteśmy, jacy jesteśmy, a najważniejsze, że się komuś, kto nas kocha, podobamy) – skutecznie uczy zarówno akceptacji siebie, jak i niezależności w myśleniu. "Wróbel, co oćwierkał sąsiadów" - kolejna z cyklu książeczek Pana Poety - w zabawny sposób przedstawia ważne dziecięce problemy. Bo czyż nie lubimy narzekać? Czy nie za często krytykujemy innych – jak tytułowy bohater wierszyka, któremu nikt i nic się nigdy nie podoba? "Kruk, co kracze pokrakanie" to trzecia z cyklu dowcipnych książeczek Pana Poety. Tym razem bohaterem żartobliwego wierszyka jest Kruk, którego trudno zrozumieć, jeśli nie pozna się jego kruczego języka. Również ta bajka – jak wszystkie inne wierszowane historyjki autorstwa Pana Poety – kończy się morałem skierowanym zarówno do dzieci, jak i dorosłych czytelników.

Autor ukryty pod pseudonimem Pan Poeta mówi o sobie, że jest największym, bo prawie dwumetrowym Autorem dla dzieci. Chętnie spotyka się z przedszkolakami, prezentuje w mediach społecznościowych. A jednak jego imię i nazwisko pozostaje (na razie?) tajemnicą.
Pana Poetę znajdziecie na: www.panpoeta.pl, www.fb.com/panpoetabajkopisarz, www.instagram.com/panpoeta.

wersja do druku